Руслан Марцінків: Благоустрій міста активно продовжується попри несприятливі для цього воєнні умови

 • Травень в Івано-Франківську став порою різноманітних робіт із благоустрою в різних його мікрорайонах. А це означає, що впорядкування життєвого простору франківців не припиняється навіть у тяжкий для країни воєнний час. У цьому огляді розповімо про теперішні найважливіші ремонти в місті.

  Якщо ремонти дворів на вулицях Галицькій, 105 і на Короля Данила, 11А – Південний Бульвар, 28, 30, 30А, тротуару на вул. Мазепи (від будинку №48 до №58), про що повідомив на своїй сторінці в фейсбук Департамент благоустрою ІФМР, було завершено ще до травня або на його початку, то благоустрій території біля міського перинатального центру закінчено зовсім недавно. Тут повністю замінили тротуар, вхід і заїзд для медичного транспорту та істотно збільшили кількість паркувальних місць, а ще біля пологового роблять озеленення.

      Роботи тривають і на тротуарах вул. Коновальця біля супермаркету «Велмарт». Тут брукують пішохідну доріжку від автозаправки до кільця на вул. Бандери. Під час перевірки цього ремонтного об’єкта Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків доручив облаштувати й зручні з’їзди для маломобільних груп — людей з інвалідністю на візках і мамів із дитячими візочками. 

  Кипить робота й у самому середмісті — на вул. Героїв-Пожежників, де вирівнюють дорожнє покриття та облаштовують тротуари. Цю вулицю планували відремонтувати ще до повномасштабної війни. Обсяг робіт на цьому об’єкті — понад тисячу квадратних метрів. Перед ремонтом дорожнього покриття на вулиці замінили усі мережі.

  Вулицю Героїв-Пожежників разом із не так давно відремонтованими вул. Донцова та скверами на Привокзальній площі і вул. Грюнвальдській можна буде вважати в основному впорядкованим простором біля вокзалу.

  Одним із наймасштабніших впорядкувальних проєктів у Франківську на цей час є, мабуть, ремонт на вул. Стуса, навпроти «Гранд-базару», де оновлюють дорогу і тротуари та облагороджують зони відпочинку, загалом на площі понад 2 тисячі квадратних метрів. Хоч мікрорайон цей чималенький і багатолюдний, а от зі зручностями для мешканців тут були проблеми. Окрім вирівнювання покриття та влаштування тут безбар’єрного середовища, комунальники обіцяють і гарне озеленення вул. Стуса: серед забрукованого тротуару вони залишили ґрунтові місця для садіння восени шістьох дерев. На сторінці Департаменту благоустрою ІФМР у фейсбуці одна із мешканок цього мікрорайону залишила такий коментар: «Дуже гарно роблять, там раніше був жах. Молодці».

  Але впорядкування міста відбувається не без проблем. До найголовнішої — фінансової додалася й конфліктна ситуація на Пасічній. Між будинками на вулицях Федьковича, 70Б і Пасічна, 12А місто в рамках програми благоустрою облаштовує зону для відпочинку. Ще недавно на цьому місці один із забудовників планував звести багатоповерхівку. Мешканці були проти забудови й довгий час боролися за цю територію. У результаті тут заплановано облаштувати сквер. Однак уже в ході робіт виник конфлікт між самими мешканцями: одні хотіли розширити проїзну частину, щоб було вдосталь паркомісць, а другі були проти того, аби машин біля їхніх під’їздів більшало.

 • Врегулювати ситуацію та знайти консенсус вдалося міському голові Руслану Марцінківу. Він приїхав на цей об’єкт, щоби проконтролювати хід облаштування скверу, саме в той момент, коли пристрасті мешканців сусідніх будинків були вже в розпалі. Вислухавши обидві сторони, міський голова озброївся будівельною рулеткою, відміряв на скільки можна розширити тротуар біля будинку Пасічна, 12А. Водночас залишив близько п’яти метрів ширини міжбудинкового проїзду, як того бажали люди багатоповерхівки на Федьковича, 70Б.

  «Головне, що людям не байдуже. Якщо вони такою кількістю прийшли, значить, ремонт вдасться. Тротуар сунемо на півтора метра, проїзд також буде достатнім. Тобто знайшли розумне рішення. Отож благоустрій міста активно продовжується попри несприятливі для цього воєнні умови», — зазначив Руслан Марцінків.

  Ремонти активно йшли в останні тижні і в селах Івано-Франківської МТГ. Як повідомило КП «Муніципальна дорожня компанія», його працівники профілювали щебеневі дороги з підсипанням щебенем у Братківцях, Березівці, ліквідовували ями на вулицях у Чукалівці і т. і.

  Стратегія інтенсивного впорядкування життєвого простору франківців, яка охоплює ремонт дворів, міжбудинкових проїздів, вулиць, встановлення дитячих майданчиків та озеленення, успішно впроваджується в Івано-Франківську вже восьмий рік. Число впорядкованих дворів у місті наближається до чотирьохсот, а десятки вулиць за ці роки було капітально відремонтовано. На 2023 рік заплановано відремонтувати 50 доріг, 50 дворів та 50 тротуарів.

  Мирослав Стефанців

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!