Руслан МАРЦІНКІВ: «Дбаючи про літній відпочинок та оздоровлення дітей, міська влада допомагає молодому поколінню рости здоровим і розвинутим»

 • Якщо понад півтори тисячі цьогорічних випускників івано-франківських шкіл нині визначають своє місце в житті, то гаряча пора для решти багатьох тисяч школярів міста має зовсім інший зміст – як цікаво провести літні канікули, гарно відпочити та набратися свіжих сил. Відповідні міські служби підготували для школярів не лише насичену програму активного відпочинку в місті і в рекреаційних зонах області, а й оздоровлення, адже частина школярів соціально вразливих категорій і влітку перебуває під опікою міської влади.

  Традиційно літній відпочинок школярів в Івано-Франківську розпочався 7 червня з пришкільних профільних таборів із денним перебуванням при всіх закладах загальної середньої освіти. До 20 червня по 3-4 години на день діти підсилюватимуть свої знання з профільних предметів. Більшість таких таборів акцент зробила на вивченні іноземних мов – англійської, німецької та польської. Пришкільні мовні табори діятимуть на базі ліцеїв ім. Р. Шухевича, №5, №7, №10, №13, №16, №20, Микитинецького ліцею і Вовчинецької гімназії. А от у Крихівецькому ліцеї пришкільний табір обрав своїм профілем спортивний напрямок, що теж є правильним рішенням.

  Якщо здебільшого пришкільні профільні табори будуть без гарячого харчування, то два табори його матимуть: це «Гаудеамус» і «Краплинка сонця» при ліцеї №1. У першому з них сотню дітей 7-10 класів планують навчати іноземної мови. Для вдосконалення навичок спілкування до навчання школярів залучать не лише вчителів англійської мови, а її носіїв-волонтерів. А в «Краплинці сонця» навчання буде більше в ігровій формі. Тут відпочиватимуть три сотні дітей 1-4 класів.

  Окрім того, позашкільні заклади – міські центри науково-технічної творчості учнівської молоді та дитячої і юнацької творчості, міська дитяча екологічна станція – в першій половині червня проводитимуть майстер-класи та екскурсії для всіх охочих дітей, а Центр освітніх інновацій – безплатну літню СТЕМ-школу лідерів.

  Тим часом близько 180 учнів ліцею імені М. Сабата ще минулої суботи виїхали на п’ять днів у літній табір у Татарові. Ліцей ім. Р. Шухевича теж організовує такий виїзний табір. Щоправда, цей вид літнього відпочинку дітей не безплатний, а за батьківські чи спонсорські кошти.   

  Таким же чином діти зможуть відпочити і за кордоном, якщо дозволить епідеміологічна ситуація. На відпочинок у Болгарію планують відправити дітей дві спортивні школи і ліцей ім. М. Сабата.

  Ще одним варіантом літнього відпочинку для дітей є стаціонарний табір «Лімниця». Сюди на оздоровлення й відпочинок приїде до 130 дітей. Перша зміна планується з 11 червня по 1 липня, друга – з 3 по 26 липня і третя – з 6 по 26 серпня.

  Оздоровлення дітей пільгових категорій (сиріт, дітей загиблих або важкопоранених воїнів АТО, вимушених переселенців тощо) та переможців міжнародних, всеукраїнських, обласних і міських фестивалів і конкурсів, всеукраїнських учнівських олімпіад із різних предметів, всеукраїнських та обласних чемпіонатів із різних видів спорту і цього року буде безплатним. Служба у справах дітей, департамент молодіжної політики та спорту ІФМР, департамент соціальної політики, міський центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді складають списки на безкоштовне оздоровлення дітей цих категорій.

  За дорученням міського голови Руслана Марцінківа безкоштовні путівки у «Лімницю» отримають і по 15 дітей з Волновахи та Попасної. Їх заїзд планується на останню зміну в таборі у серпні.

  Також табір «Лімниця» є до послуг тих батьків, які можуть придбати путівки для своїх дітей. Вартість путівки на 21 день становить трохи більше 7 тисяч гривень.

  А в липні-серпні заплановано наметові табори ближче до лісів і гір. Діти від 7 років матимуть можливість долучитися до «пластунів». Такі походи франківський «Пласт» організовує вже 10 років і в справі літнього відпочинку має достатній досвід. Наметові табори будуть у богородчанській та яремчанській зонах, а також у Перегінську і Рожнятові.                                                     

  «Наші діти – це наше майбутнє. Дбаючи про літній відпочинок та оздоровлення дітей, міська влада допомагає молодому поколінню рости здоровим і розвинутим. Своїм особливим обов’язком вважаємо підтримку дітей соціально вразливих категорій, щоб світлих митей у їхньому житті було більше, аби вони відчували, що не полишені суспільством сам на сам зі своїми проблемами», – наголошує міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

  Мирослав СТЕФАНЦІВ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!