Руслан МАРЦІНКІВ: «Діти знатимуть, що завдяки знанням зможуть не лише вступити до ВНЗ, а й заробити немалі гроші. Це є хорошим стимулом і для педагогів»

 •  Підтримка талановитих школярів і вчителів є одним із пріоритетів соціальної політики міської влади Івано-Франківська. Якщо для педагогів досі матеріальним стимулом були педагогічна премія імені Богдана Ступарика, яку цього року отримало четверо освітян, та запроваджена в березі 2019 року премія міського голови, володарями якої на початку жовтня стали 11 педагогів Івано-Франківської МТГ, то найуспішніші учні закладів загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти вже багато років отримують щомісячну стипендію від міської ради. Причому міськрада ще три роки тому вдвічі збільшила кількість стипендіатів — до сорока дітей, а цього року збільшила і розмір щомісячних стипендій із 500 до 1000 гривень. Хорошу мотивацію створено і для особливо обдарованих дітей: цього року на преміювання вісьмох випускників івано-франківських ліцеїв, які під час складання ЗНО досягли максимальних результатів у 200 балів, місто виділило 45 тисяч гривень.

  Але, попри ці стимули, керівництво міста має намір посилити матеріальну зацікавленість педагогів та учнів у кращому засвоєнні знань і з цією метою почало вдосконалювати систему стимулювання. Позаминулого тижня виконавчий комітет Івано-Франківської міської ради схвалив проєкт положення, згідно з яким преміюватимуть вчителів Івано-Франківської міської територіальної громади, які перемогли у фахових конкурсах чи підготували переможців та призерів учнівських олімпіад і конкурсів.

  Проєкт положення передбачає, що вчителі, які здобули перемогу або підготували переможців конкурсів і предметних олімпіад обласного рівня, отримуватимуть премії в розмірі одного посадового окладу; за перемогу у всеукраїнських конкурсах та олімпіадах — два посадових оклади; в міжнародних олімпіадах і конкурсах – три.

  За словами директора департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Ігоря Максимчука, цю новацію запроваджують із метою стимулювання активної участі вчителів у міських, обласних, всеукраїнських, міжнародних конкурсах та підготовки переможців предметних олімпіад. «Претендентами на отримання цієї премії є педагоги, які стали лауреатами другого, третього турів фахових конкурсів на всеукраїнському та міжнародному рівні; педагоги, учні яких посіли призові місця у четвертому і третьому етапах учнівських предметних олімпіад; педагоги, які посіли призові місця на етапі МАН (Мала академія наук – ред.); педагоги – керівники гуртків і тренери, вихованці яких посіли призові місця в обласних, всеукраїнських етапах конкурсів і змагань», — деталізував умови преміювання І. Максимчук.

  Також, згідно з проєктом положення, планується запровадити премії в розмірі 9 тисяч гривень для випускників, які на тестуванні з одного предмета здобули 198 балів, 12 тисяч гривень – за 199 балів і 15 тисяч гривень — за 200 балів.

  «Навчальні здобутки педагогів і школярів важливо помічати й підтримувати. Преміюванням за це міська влада робить своєрідне капіталовкладення в освіту, метою якого є підвищення рівня знань молодого покоління. Воно знатиме, що завдяки своїм високим знанням зможе не лише вступити до вищих навчальних закладів, а й заробити немалі гроші. Це є хорошим стимулом краще навчати дітей і для наших педагогів. Власне, на це й націлене положення про преміювання вчителів Івано-Франківської міської територіальної громади», – зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

  Мирослав СТЕФАНЦІВ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!