Руслан Марцінків: Івано-Франківськ прямує до сучасної охорони здоров’я

 • Технічний стан комунальних поліклінік і лікарень Івано-Франківська поступово поліпшується завдяки увазі міської влади до якості надання медичних послуг, що є, як відомо, одним із головних напрямків дотеперішньої стратегії розвитку міста.

  Торік на охорону здоров’я з міської скарбниці виділили понад 125 мільйонів гривень. Навіть поверхове порівняння того, що собою являли комунальні заклади охорони здоров’я Івано-Франківська ще 5-10 років тому, з теперішнім їхнім станом вказує на очевидні позитивні зміни. Причому це помітно не лише зі стану приміщень, а й з оснащености поліклінік і лікарень спеціалізованим медичним обладнанням.

  Дві таких позитивних події у франківській медицині сталися останніми тижнями — у відділенні інтервенційної кардіології центральної міської клінічної лікарні відкрито оновлену операційну та оновлюють палати для пацієнтів, а в педіатрично-соматичному відділенні №3 міської дитячої клінічної лікарні запрацювали чотири оновлені сучасні палати для наймолодших пацієнтів.

  Ремонт кардіологічних приміщень у ЦМКЛ, а тут цілодобово надають допомогу пацієнтам з інфарктом, гострим інфарктом міокарда та гострим інсультом, зроблено за сучасними стандартами чистих операційних. Нині тут є все необхідне обладнання для проведення операцій на відкритому серці. Операційна стала більшою за площею, має потужні витяжки з антибактеріальними фільтрами та найсучаснішу наркозно-дихальну апаратуру з моніторингом пацієнта, зокрема обладнана й апаратом штучного кровообігу «Sorin C5».

  З появою сучасної операційної кардіохірурги зможуть цього року прооперувати до 250 пацієнтів (торік — 165) і мають змогу робити на відкритому серці вже дві операції щодня. 

  «Оновлення операційної для нас вкрай важливе, бо дозволяє забезпечити якісне надання допомоги та швидке одужання наших пацієнтів», — каже завідувач відділення кардіохірургії інтервенційної кардіології Олег Совтус. 

  Як відомо, серцеві хвороби забирають найбільше людських життів.

  А в чотирьох оновлених палатах педіатрично-соматичного відділення №3 в міській дитячій клінічній лікарні, комфортних для спільного перебування діток і батьків, оснащених необхідною побутовою технікою та санвузлом, надають медичну допомогу малюкам віком до трьох років з різною соматичною патологією.

 • Загалом у відділенні одночасно можуть перебувати до 30 пацієнтів. Ремонтні роботи на понад 505 тисяч гривень цей заклад провів власним коштом із залученням благодійних внесків.  

  «Системно створюючи нормальні умови для праці медиків та обслуговування пацієнтів, Івано-Франківськ прямує до сучасної охорони здоров’я», — узагальнив здобуток медичних закладів міський голова Руслан Марцінків. 

  Нагадаємо, що в попередні роки закупівлю діагностичного та лікувального обладнання й капітальний ремонт комунальних медичних закладів Івано-Франківська міська рада фінансувала на десятки мільйонів гривень щорічно. В умовах воєнного стану через введення фінансових обмежень для місцевої влади цей процес тимчасово зупинили.

  Мирослав Стефанців

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!