Руслан МАРЦІНКІВ: «Маємо унікальний фестиваль, який 13 років поспіль єднає в коляді українців і світ»

 • В Івано-Франківську від неділі триває ХIII Міжнародний різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях». Цього року в ньому беруть участь 52 колективи з різних областей України, до яких долучились виконавці з інших країн і континентів.

  Фестиваль стартував 9 січня. Урочисте відкриття «Коляди на Майзлях» розпочалося в храмі Царя Христа з Божественної літургії, яку відслужив архієпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин разом з отцями чину святого Василія Великого та запрошеним духовенством. Привітали франківців і гостей фестивалю міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, голова облдержадміністрації Світлана Онищук і народна депутатка України Оксана Савчук, які подякували організаторам духовного дійства і запевнили у всебічній його підтримці.

  Перша фестивальна коляда та різні музичні композиції прозвучали у виконанні творчих колективів монастиря Царя Христа: парафіяльного хору «Надія», юнацько-дитячого хору «Божі ангели», молодіжних хорів «Осанна» та «Істина», камерного хору «Cantemus» і гостей фестивалю: квартету бандуристок «Гердан» та акторів Івано-Франківського обласного академічного театру ляльок ім. М. Підгірянки.

  Після урочистого відкриття «Коляди на Майзлях» франківці та гості фестивалю з різдвяними зірками і шопками, створеними спеціально до цього фестивалю, пройшлися святковою ходою з колядуванням від храму Царя Христа до Вічевого майдану. Також відбулися ще три колядницькі ходи з мікрорайонів міста до Вічевого майдану. Після того розпочались виступи учасників фестивалю.

  Кожен наступний день фестивалю був наповнений колядками у виконанні різних колективів у різних інтерпретаціях і навіть різними мовами.

   «Цього року фестиваль «Коляда на Майзлях» розширив свою географію, долучилось ще більше колядників з різних країн та континентів. Це дійство — не лише шана традиціям, воно несе більший смисл: знову починають звучати давні, подекуди вже забуті українські колядки, які після закінчення фестивалю розносяться усім світом», — наголосив голова оргкомітету фестивалю о. Артемій Новіцький, ігумен монастиря Царя Христа, ЧСВВ. Він висловив упевненість, що «допоки буде існувати Івано-Франківськ, доти буде «Коляда на Майзлях».

 • «Ми горді з того, що фестиваль відбувається саме в Івано-Франківську. Дякую нашій церкві за цю ініціативу, бо маємо справді унікальний фестиваль, який 13 років поспіль єднає в коляді українців і світ», — зазначив очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків.

  «Коляда на Майзлях» завершиться завтра, 14 січня, о 16-ій годині гала-концертом, у якому колядуватимуть зірки української естради – лідер гурту «Плач Єремії» Тарас Чубай і заслужена артистка України Оксана Муха, та спільною колядою на подвір’ї монастиря о 18-ій годині.

  Мирослав СТЕФАНЦІВ

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!