Руслан МАРЦІНКІВ: «Ми працюємо над тим, щоб жити в нашому місті людям було зручно та затишно»

 • В Івано-Франківську вже шостий рік успішно впроваджується стратегія масштабного впорядкування життєвого простору франківців, яка охоплює ремонт дворів, вулиць, міжбудинкових проїздів, облаштування дитячих майданчиків і т.ін. Навіть незважаючи на певні фінансові проблеми, які місто має як через велику кількість об’єктів, які уже десятиліттями потребують ремонту, так і через пандемію коронавірусу, нині ремонтні роботи ведуться на багатьох об’єктах у різних частинах міста.

  Цими днями на замовлення департаменту благоустрою ІФМР розпочався капітальний ремонт міжбудинкового проїзду на вул. Івасюка, 24. Працівники підрядної організації вже демонтували старе дорожнє покриття і розпочали встановлювати бордюри. На черзі – мощення бруківки та облаштування стоянки на 20 автомашин. Проїзну частину дороги площею до 1000 кв.м планують розширити до 4 метрів, також встановлять вуличний водовідвід та облаштують дитячий майданчик. Мешканці прилеглих будинків вже віддавна просили впорядкувати цей проїзд, тож нарешті черга на капремонт настала і для цього двора. Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, який завітав на цей об’єкт, задоволений темпами робіт. Оскільки міжбудинковий проїзд порівняно невеликий, то найближчим часом планують взятися і за вулицю Івана Павла ІІ, де передбачено капітальний ремонт та мощення тротуарів у напрямку до гіпермаркету «Епіцентр».

  А на замовлення УКБ ІФМР днями відновилися ремонтні роботи на великому об’єкті – у дворі на вул. Вовчинецькій, 185-187, де ще торік підрядник встиг на значній частині прибудинкової території викласти нові бордюри та бруківку. Тут передбачено здійснити капремонт міжбудинкового проїзду та території площею 1800 кв.м. Основні роботи наразі тривають біля будинку №187.

  А поруч уже на фініші – капремонт сусіднього двору на вул. Хмельницького, 78-82, де вже облаштовано доріжку, яка з’єднала два вище згадані двори, та обладнано нові паркувальні місця для автомобілів.

  Очільник міста Руслан Марцінків оглянув хід ремонтних робіт у цьому дворі, які планують завершити до травня. Коментуючи побачене, він сказав: «Хоч і маємо проблеми з дефіцитом коштів, але продовжуємо впорядкувальні роботи, і не тільки тут. Зараз вони також тривають і на вулицях Хоткевича, Коновальця, Виговського та інших. Активно відновлюємо ремонтні роботи там, де можемо».

  Нині повним ходом триває ремонт і в дворах на вул. Коновальця, 128-130 та 147, наближається до завершення ремонт вул. Коперника, де облаштовують пішохідні тротуари і проїзд для автомобілів. Ремонтами охоплені і села міської територіальної громади. На замовлення департаменту благоустрою ІФМР заасфальтовано вулиці Стуса і  Дорошенка в с. Чернієві.

   Пріоритетним завданням на 2021 рік для Івано-Франківська залишається з’єднання Північного та Південного бульварів і завершення уже розпочатих торік інших об’єктів. А про заплановані на цей рік ремонти дворів і вулиць УКБ ІФМР повідомило на міському сайті за адресою: http://www.mvk.if.ua/news/54486. Цей список виглядає так: капітальний ремонт вулиць Національної Гвардії та Виговського; капремонт дорожнього покриття вулиць О. Басараб, Вербицького, Коломийської і Кондукторської; капремонт міжбудинкових проїздів на вулицях Хіміків, 4 і 6; Вовчинецькій, 189 і 191; Гетьмана  Мазепи, 174 Д; Гвардійській, буд. 5 і 7; Петлюри, буд. 5, 5А, 7 і 7А; Франка, 17-19.

  Також цього року перед УКБ стоїть завдання здійснити ремонт дорожнього покриття у селах МТГ: на вул. Вовчинецькій (від моста через р. Бистрицю Надвірнянську до буд. №79) у с. Вовчинець; на вул. Центральній у с. Радчі; на вул. Шкільній (від вул. Миру до вул. Надрічної) у с. Драгомирчани.

  «Впорядкування Івано-Франківська, яке інтенсивно триває з 2016 року, помітно поліпшило його стан і зовнішній вигляд. Певна річ, для проведення таких масштабних робіт у великій кількості дворів, та ще й одночасно, не вистачає фінансів, але ми працюємо над тим, щоб жити в нашому місті людям було зручно та затишно, і це поступово доводимо на ділі вже не перший рік. Те, що порядку стало більше, добре зауважують передусім ті, хто не бачив міста в останні роки», – каже очільник Франківська Руслан Марцінків.

  Мирослав СТЕФАНЦІВ

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!