Руслан МАРЦІНКІВ: «Ми зацікавлені в тому, щоби наші села не мали кадрових проблем і з них не виїжджала молодь»

 • Депутати міської ради на своїй 18-ій сесії затвердили Програму індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім» на 2021-2025 роки на території Івано-Франківської міської територіальної громади.

  Цю програму розроблено відповідно до указу Президента України від 27.03.1998 р. №222 «Про заходи щодо підтримки індивідуального житлового будівництва на селі», постанов Кабінету Міністрів України «Про затвердження Правил надання довгострокових кредитів індивідуальним забудовникам на селі» (із змінами та доповненнями) від 5.10.1998 р. №1597 і «Про затвердження Положення про порядок формування і використання коштів фондів підтримки індивідуального житлового будівництва на селі» від 3.08.1998 р. №1211, рішення Івано-Франківської обласної ради «Про регіональну цільову програму підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення «Власний дім» на 2021-2025 роки» від 23.12.2020 р. №36-2/2020. Реалізацією програми «Власний дім» керівництво Івано-Франківської МТГ сподівається поліпшити демографічну і кадрову ситуацію в селах громади.

  Програму «Власний дім» реалізуватимуть передусім шляхом завершення недобудов і спорудження індивідуальних житлових будинків за рахунок власних коштів забудовників та пільгових кредитів для них, розширення в сільській місцевості молодіжного житлового будівництва. Отримувачами пільгових кредитів, згідно з програмою «Власний дім», будуть громадяни України, які постійно проживають, будують індивідуальне житло в сільській місцевості і працюють в органах місцевого самоврядування, на підприємствах, в установах та організаціях АПК, інших господарських формуваннях, що функціонують у сільській місцевості, соціальній сфері села, закладах освіти, культури та охорони здоров’я, розташованих у межах Івано-Франківської МТГ.

  Згідно з прогнозними показниками програми «Власний дім» на 2021-2025 роки для міської територіальної громади, на її реалізацію визначено 20998 тис. грн. Із них: 12229 тис. грн — з державного, 6421 тис. грн — з обласного та 2348 тис. грн — з міського бюджетів.

  Величина кредитів на 20 років під 3% річних буде такою: 400 тис. грн – на будівництво житла; 250 тис. грн – на реконструкцію житла; 300 тис. грн – на придбання житла і 100 тис. грн – на спорудження інженерних мереж. Однак для багатодітних сімей (троє і більше дітей до 18 років) кредит буде безвідсотковим, а для молодих сімей (вік одного з подружжя не більше 35 років) його надаватимуть на 30 років під тих же 3% річних. Пільговий довгостроковий кредит сільським забудовникам надаватиме обласний фонд підтримки індивідуального житлового будівництва на селі.

 • Тим часом для області бюджет програми «Власний дім» визначено в розмірі понад 148650 тис. грн. За ці кошти сподіваються на введення в експлуатацію 121 житлового та реконструкцію і капітальний ремонт 51 будинку, купівлю 60-ти раніше збудованих і забезпечення комунікаціями близько 190 осель.

  «Специфіка приміських сіл Івано-Франківської МТГ через зрозумілі причини, звичайно, досить відрізняється від більшості сіл нашої області, — зазначив міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. — Але і їх досить гостро зачепили сучасні соціально-економічні тенденції, тому ми зацікавлені в тому, щоби наші села не мали кадрових проблем і з них не виїжджала молодь. З цією метою міська рада і затвердила програму «Власний дім» для нашої територіальної громади».

  Мирослав СТЕФАНЦІВ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!