Руслан Марцінків: Настав час зупинити ворожу діяльність російської православної церкви на українській землі

 • Уже вдруге впродовж останнього року депутати Івано-Франківської міської ради звертаються до Президента України та Верховної Ради України з вимогою заборонити діяльність УПЦ МП на території України та притягнення представників цієї церкви до відповідальности за поширення промосковських наративів і розпалювання ворожнечі всередині країни.

  Таке звернення до найвищих державних інстанцій України Івано-Франківська міська рада одноголосно ухвалила 7 квітня на своїй 35-й сесії VIII скликання. З аналогічною вимогою припинити діяльність УПЦ МП в Україні франківські депутати зверталися до Президента України та голови ВРУ й рівно рік тому — 13 квітня 2022 року.

  «Так звана УПЦ МП є останнім каналом ворога для пропаганди та поширення смертоносного вірусу «русского міра» в Україні, — мовиться у зверненні, проєкт якого зачитав Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків. — …Івано-Франківська область першою в Україні звільнилась від московського патріархату. Бачимо, що не в усіх областях московські служителі відступають без бою… Численні колаборанти в рясах не лише благословляли «визволителів» та активно співпрацювали з ними на тимчасово окупованих українських територіях, але й здійснювали розвідувальну діяльність та сприяли терору проти українських патріотів. На жаль, колаборація з окупантом для УПЦ МП – це не поодинокі випадки, а системне явище… Відмова УПЦ МП виконати вимоги українського законодавства дозволяє їй і далі здійснювати свою підривну діяльність, спрямовану на розкол у суспільстві, прикриваючись фальшивим статусом нібито української церкви».

  Далі автори звернення наголошують, що у Верховній Раді України ще 22 березня 2022 року був зареєстрований законопроєкт народної депутатки Оксани Савчук №7204 про заборону діяльности московського патріархату на території України, а 22 листопада того ж року — законопроєкт № 8221 щодо забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісти та діяльности релігійних організацій за авторством народного депутата Миколи Княжицького і представників різних фракцій у ВРУ. Хоч із того часу минуло вже більше року, проте питання про УПЦ МП досі є відкрите.

  Тому депутати Івано-Франківської міської ради в своєму зверненні до президента та парламенту вимагають: заборонити діяльність УПЦ МП на території України; притягнути до відповідальности усіх представників УПЦ МП, які принижували честь та гідність громадян України, завдавали їм тілесних ушкоджень, поширювали промосковські наративи й розпалювали ворожнечу всередині країни; припинити договори оренди та або користування УПЦ МП землею, церковними спорудами, що перебувають у державній власності; повернути українському народу такі визначні релігійні святині, як Свято-Успенська Києво-Печерська лавра та Свято-Успенська Почаївська лавра; не допустити, щоб угруповання, яке де-факто є гілкою російської церкви, продовжило свою деструктивну діяльність в Україні підпільно.

  Присутня на позачерговій сесії міської ради народна депутатка від ВО «Свобода» Оксана Савчук наголосила, що ще в попередньому скликанні парламент прийняв рішення і Конституційний суд України його підтвердив, що в Україні немає Української православної церкви, а є російська православна церква. Як відомо, УПЦ МП мала привести у відповідність до закону всі свої нормативні документи, але цю норму не виконала. Депутатка вважає, що «в Україні не може бути ворожої церкви».

  «Сьогодні, у визначальний період своєї історії, Українська держава повинна послідовно стояти на своєму захисті. Росія відчайдушно намагається зберегти свого важливого агента у рясах на території України. Тож настав час зупинити ворожу діяльність російської православної церкви на українській землі», — зазначає міський голова Руслан Марцінків.

  Мирослав Стефанців

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!