Руслан МАРЦІНКІВ: «Підтримка талановитої молоді і надалі буде пріоритетом для міської влади»

 • Вісім випускників івано-франківських ліцеїв під час складання ЗНО-2021 досягли максимальних результатів у 200 балів. Один із них у підсумку набрав 400 балів із двох предметів. Загалом цього року випробували себе в ЗНО 1700 одинадцятикласників нашого міста.

  Отже, серед цьогорічних випускникників найуспішнішим виявився Володимир Рущак із ліцею ім. Івана Пулюя, який на 200 балів склав аж два предмети – фізику і математику. З англійської мови 200 балів отримали троє учнів: Олег Степуняк та Антон Тимків із ліцею №11 і Лев Мануляк із ліцею ім. Миколи Сабата. З фізики найвище досягнення показала, разом із В. Рущаком, випускникниця того ж ліцею ім. Івана Пулюя Світлана Джус, а з математики – Денис Зікратий з ліцею ім. Миколи Сабата. З української мови та літератури 200 балів отримала випускниця ліцею №19 Софія Козубаш, а з біології – випускник ліцею ім. Івана Пулюя Микола Ломей.

  Цих обдарованих дітей міська влада запросила на чергову, 11-ту сесію Івано-Франківської міської ради, робота якої й розпочалася з вручення їм подяк міського голови. Цю церемонію провів сам очільник міста Руслан Марцінків. Міська влада, крім того, й матеріально простимулює випускників, які отримали 200 балів за результатами ЗНО. На засіданні міськвиконкому вже проголосували за виділення в нагороду талановитій вісьмірці 45 тисяч гривень. Отож, за здобутки в навчанні кожнен випускник-двохсотбальник отримає по 5 тисяч гривень. Володимир Рущак, який склав два предмети на 200 балів, отримає 10 тисяч гривень, запевнила заступниця міського голови Вікторія Дротянко.

  Підтримка обдарованої молоді є вже багато років одним із пріоритетів соціальної політики міської влади, каже очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків. Багато років кілька десятків найуспішніших учнів закладів загальної середньої, позашкільної та професійно-технічної освіти Івано-Франківська отримують щомісячну стипендію від міської ради. Причому міська рада ще три роки тому вдвічі збільшила кількість стипендіатів – до 40, а цього року – і розмір стипендій: із 500 до 1000 гривень, щоб краще мотивувати дітей до навчання. Місто підтримує і свої спортивні таланти.

  «Навчальні здобутки дітей важливо помічати й підтримувати. Цим преміюванням міська влада робить своєрідне капіталовкладення в освіту. Адже саме молодь є найбільшим капіталом міста, бо вона є його завтрашнім днем, буде розвивати Франківськ у близькому майбутньому. Підтримка талановитої молоді і надалі буде пріоритетом для міської влади», – сказав Руслан Марцінків.

  Мирослав Стефінців

  P.S.
  Поки цей текст готували до друку, Франківськ отримав ще одну 200-бальницю – Анну Бондар, випускницю ліцею №5, яка зуміла відстояти свої знання з англійської мови, спочатку оцінені на 199 балів. За результатами апеляції Анна отримала 200 балів. Отож, найближчим часом рішення про преміювання приймуть і щодо неї.

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!