Руслан МАРЦІНКІВ: «Представляючи різні політичні сили, своєю єдністю ми показуємо силу місцевого самоврядування»

 • Івано-Франківськ став першим серед українських міст, в якому до 30-річчя Асоціації міст України (далі — АМУ) відбувся форум «Асоціація міст єднає Україну» за участю 150 голів громад і представників місцевого самоврядування Волинської, Закарпатської, Івано-Франківської, Львівської, Рівненської, Тернопільської, Хмельницької та Чернівецької областей і народних депутатів України. 

  Важливість проведення цього самоврядного заходу саме в Івано-Франківську, наголосив міський голова Руслан Марцінків, полягає і в тому, що Івано-Франківське регіональне відділення АМУ першим в Україні безпрецедентно об’єднало усі 62 прикарпатські територіальні громади. А загалом до АМУ нині входить уже 978 громад. Регіональні форуми місцевого самоврядування до 30-річчя АМУ заплановано провести також у Чернігові, Дніпрі та Генічеську.

  Відкриваючи це масштабне зібрання, голова АМУ Віталій Кличко назвав Івано-Франківськ чудовим містом і підкреслив, що самоврядування є фундаментом демократії. Рівень підтримки міських голів в Україні свідчить про те, що люди покладають на них чималі сподівання стосовно розвитку громад. Для цього потрібна обов’язкова співпраця центральної і місцевої влади та чіткий розподіл повноважень між ними.

  Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків у своєму виступі зазначив, що 30 років діяльності АМУ є історією успіху, і зауважив, що це об’єднання з кожним роком стає все більшою платформою для лобіювання інтересів місцевих жителів. «Необхідно триматися купи, відстоювати інтереси місцевого самоврядування, тим паче в час, коли фактично відбувається централізація влади, бо кошти не передають у належній кількості для забезпечення повноважень на місця. Але ми пробиваємо стіну нерозуміння, це непросто, але час від часу вдається, бо хто стукає, тому відкривають», – зазначив Руслан Марцінків. Міський голова, однак, вважає децентралізаційну реформу ще не завершеною: «Ми повинні йти до того, що буде суспільний договір і діятиме, скажімо, хартія вольностей, яку підписано. Тобто я вважаю, що громади мають чітко знати й планувати свої бюджети, свої видатки не на один рік, а на 5-10 років. Це може бути тільки тоді, коли буде такий, умовно кажучи, договір: 50 відсотків усіх грошей держави залишатиметься на місцях, у громадах. Тоді буде порядок, тоді буде, відповідно, розуміння того, хто за що відповідає, які має повноваження».

  Спеціальний гість форуму – проректор Українського католицького університету, відомий правозахисник і публіцист Мирослав Маринович, звертаючись до представників місцевого самоврядування, наголосив, що в їхніх руках є ключ до спокою і нормальної життєдіяльності українських громад і від їхніх рішень немало залежить, наскільки ефективно впорається Україна з багатьма нинішніми викликами.

  Під час форуму провели перший етап всеукраїнського відбору найкращих прикладів місцевого управління (Івано-Франківськ представив історію викупу в комунальну власність у 2017 році локомотиворемонтного заводу, який вдалося вивести з боргової ями і значно поліпшити його роботу) та відкриту дискусію «Об’єднання України через розвиток муніципалітетів», яку модерував виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ Юрій Стефанчук. Він зокрема наголосив, що АМУ є надійним партнером у непростих умовах реформування місцевого самоврядування, коли баланс між державними та місцевими повноваженнями і фінансуванням є далекий від ідеалу.

 • А перед цим, у суботу, 5 лютого, очільник Івано-Франківська Руслан Марцінків і голова АМУ, мер Києва Віталій Кличко відкрили встановлену на стіні ратуші, в якій колись засідав міський магістрат, пам’ятну таблицю. Цим вшановано 360-річчя надання Станиславову магдебурзьких привілеїв, яке іванофранківці відзначатимуть у травні на День міста. 

  «За 30 років було багато різних викликів, які довелось побороти очільникам міст. Зараз маємо нові обставини, котрі мусимо долати: ковід і загрозу територіальній цілісності. Та вірю, що пліч-о-пліч зможемо це зробити. Сьогодні ми спільними зусиллями творимо історію. Особливо хочу подякувати учасникам форуму за те, що, представляючи різні політичні сили, своєю єдністю ми показуємо силу місцевого самоврядування», – зазначив Руслан Марцінків.

  Мирослав СТЕФАНЦІВ

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!