Руслан Марцінків розкритикував згортання децентралізації перед виборами

 • Сьогодні, 28 березня, в Івано-Франківську відбулось засідання регіональної платформи на тему: “Законодавчо-нормативні механізми розвитку місцевого самоврядування в умовах реформ”.

  Участь у заході, ініціатором якого виступило Івано-Франківське регіональне відділення Асоціації міст України, взяли сільські голови, очільники ОТГ, народний депутат України Юрій Соловей, виконавчий директор АМУ Олександр Слобожан та міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

  За словами Олександра Слобожана, наразі Україна пройшла лише перший етап реформи децентралізації, але вже помітно істотні зміни на краще. Втім, люди спершу повинні усвідомити, що можуть (і повинні) впливати на стан справ у своїй громаді.

  “Децентралізація влади – одна з найважливіших реформ, яка дуже потрібна нашій країні. Проте в наших реаліях вона не завжди себе виправдовує. На місця передають лише повноваження і переважно – без фінансових ресурсів. Я кажу про урізання медичної та освітньої субвенцій, перекладання пільг та компенсацій на місцеві бюджети. Турбує також те, якої ролі планують надати Антимонопольному комітету – найменшу закупівлю місцевого рівня треба буде узгоджувати у Києві з поклонами. Це виглядає як згортання бюджетної децентралізації, тож самоврядування треба захищати. Бо влада перед виборами схильна скоріше централізувати фінансові потоки, ніж навпаки”, – поділився думками Руслан Марцінків.

  Читайте також: Прикарпатські ОТГ за 2017 рік отримали 43 мільйони гривень субвенції

  Юрій Соловей виступив за реформу децентралізації, проте також згадав і про негативні аспекти – наприклад, рентні платежі за видобуток корисних копалин та користування лісами, які не надходять у місцеві бюджети. На думку нардепа, це треба змінювати.

  “Ми бачимо, що саме до місцевої влади – сільських та міських голів, очільників громад – люди мають найбільшу довіру. І це ніяк не можна втрачати, інтереси людей та ОТГ треба відстоювати”, – зазначив Юрій Стефанчук.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!