Руслан МАРЦІНКІВ: «Створюйте ОСББ, подавайте проєкти на бюджет участі і заявки на участь у програмі «Енергодім»

 • Минулого тижня міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків ознайомився з ходом виконання проєктів в ОСББ «Китайська стіна» (вул. Хоткевича, 54). Він, зокрема, оглянув спортмайданчик із тренажерами, яких тут з’явилося аж 12 завдяки перемогам цього об’єднання співвласників у програмі «Бюджет участі», та капітальний ремонт цього найбільшого в місті 465-квартирного будинку, в якому на етапі завершення — комплексна термомодернізація завдяки участі в державній програмі підтримки енергомодернізації багатоквартирних будинків «Енергодім».

  Голова ОСББ «Китайська стіна», депутатка міської ради Оксана Іванюк розповіла очільнику міста, що останніх п’ять років поспіль об’єднання активно бере участь у програмі «Бюджет участі» і завдяки цьому щороку вдається реалізувати корисні для жителів проєкти. Спочатку тут облаштували дитячий майданчик і лавки, торік оновили в усіх під’їздах електрощитові, оптимізували електропостачання для усіх квартир і встановили у дворі першу чергу спортивних вуличних тренажерів, а цього року змонтували другу чергу тренажерів і поставили камери відеоспостереження у дворі та в під’їздах задля безпеки мешканців.

  «Раніше вигравати проєкти було простіше. А тепер є дуже багато учасників, бо всі хочуть облагороджувати свої двори, облаштовувати майданчики, ремонтувати житло… Попри все, ОСББ «Китайська стіна» щороку використовує можливості програми «Бюджет участі», – наголосив депутат міської ради Стефан Магас, який вже другу каденцію опікується багатьма будинками в районі вулиці Хоткевича.

  Руслан Марцінків також оглянув хід тепломодернізації третього корпусу на вул. Хоткевича, 54, яку завершує енергосервісна компанія «Adamson». Фасади шести під’їздів тут вже обшито пінопластом 15-сантиметрової товщини та вогнебезпечною мінераль­ною ватою і заштукатурено високоякісними матеріалами. Залишилося виконати лише кінцеві штукатурні роботи на фронтальній стіні останнього під’їзду та впорядкувати входи до під’їздів.

  А наступного року такі ж роботи буде виконано і на першому корпусі будинку на вул. Хоткевича, 54. Другий же корпус цього будинку утеплили ще в 2020 році за вже завершеною програмою «Теплі кредити», причому з 2,8 млн грн вартості утеплення кредит від держави становив 2,5 млн грн. Крім цього, торік весь будинок повністю перейшов на індивідуальне опалення.

  Уже сьогодні третій корпус будинку на вул. Хоткевича, 54 не впізнати. І річ не лише в його симпатичному зовнішньому вигляді. Як повідомила голова ОСББ «Китайська стіна» Оксана Іванюк, витрати власників квартир на опалення після тепломодернізації зменшилися на 40-50%, а ринкова вартість квартир зросла.

  Повна вартість проєкту комплексного оновлення будинку за програмою «Енергодім» в ОСББ «Китайська стіна» становить 19,98 млн грн. 70% вартості робіт із тепломодернізації оплачує держава, 10% — міська рада і лише 20 % — саме ОСББ, тобто власники квартир. При реалізації проєкту застосовують найкращі європейські прак­тики з термомодернізації будівель. Загалом за останній рік в Івано-Франківську за програмою «Енергодім» вже утеплено будинки в чотирьох ОСББ. У 2021-му з цією програмою почали співпрацювати 9 об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, а ремонтні роботи на житлових будинках донедавна тривали в п’ятьох ОСББ.

  Звичайно, ці зміни стали можливими і завдяки енергетичній політиці міської ради, яка в останні роки звернула прискіпливу увагу на проблему теплоефективності міської інфраструктури і сприяє тому, аби франківські ОСББ використовували фінансові можливості державних енергетичних програм. Фа­хівці державного Фонду енергоефек­тивності допомогли Івано-Франківській міській раді адаптувати під їхню програму «Енергодім» міську Програму підтримки впровадження енергозберігаючих заходів у житловому фонді міста Івано-Франківська на 2021-2023 рр. Її основним завданням є підтримка ОСББ при впровадженні енергоефективних захо­дів.

  Тож історія успіху на вул. Хоткевича, 54, напевно, стане хорошим наочним прикладом енергомодернізації за про­грамою «Енергодім» і для інших ОСББ. «Тут дуже активні мешканці будинку. «Китайська стіна» бере участь у всіх програмах. І бачимо, що вже є успіхи й все зовсім по-іншому. Найбільший будинок в Івано-Франківську змінюється! Найголовніше – люди відчули себе господарями в своєму будинку, – так прокоментував відвідини ОСББ «Китайська стіна» міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. — Ось що буває, коли мешканці будинку згуртовані, коли бажають жити в комфорті, економити на опаленні… Беріть приклад з ОСББ «Китайська стіна». Створюйте ОСББ, подавайте проєкти на бюджет участі і заявки на участь у програмі «Енергодім».

  При цьому очільник Івано-Франківська анонсував, що наступного року міська влада ще більше стимулюватиме франківців переходити на індивідуальне опалення (цього року його встановило 55 будинків). Зокрема на реалізацію ідей громади кошторис програми «Бюджет участі» буде збільшено до 30 млн гривень (у 2021 році було майже 20 млн грн), причому в бюджеті участі будуть і підпрограми для тих, хто встановлюватиме індивідуальне опалення.

   Мирослав СТЕФАНЦІВ

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!