Руслан МАРЦІНКІВ: У нас є можливості, щоб Івано-Франківськ мав екологічний транспорт і тролейбусний рух розвивався в нашому місті

 • Для Івано-Франківська дуже тяжкий воєнний 2022 рік завершується позитивною подією – 19 грудня відкрито нову тролейбусну лінію довжиною 7 кілометрів, яка з’єднала мікрорайон Пасічна з мікрорайоном БАМ, тобто дві крайні точки міста — тролейбусне депо та автостанцію №3. Відтепер тролейбусний маршрут №5 пролягатиме вулицями Тролейбусна, Галицька, Північним і Південним бульварами, вулицями Романа Гурика та Гетьмана Мазепи. Замість майже години, як було раніше, пасажири зможуть добиратися в один чи другий кінець міста навіть менш ніж за пів години, запевнив директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк.

  Нова тролейбусна лінія — один із найбільших інфраструктурних проєктів в Івано-Франківську, про втілення якого мріяли десятиліттями. Для його реалізації спочатку протягом кількох років з великими клопотами об’єднували Північний та Південний бульвари, далі з нуля збудували тягову станцію і, власне, маршрут. А на всьому шляху тролейбуса за маршрутом №5 замінено все вуличне освітлення та громадські зупинки.

  Контракт на виконання цього проєкту було підписано наприкінці 2020 року з компанією «Плутон» із Запоріжжя, а виконавець розпочав будівництво в лютому 2021 року. Будівництво нової тролейбусної лінії і тягової підстанції фінансував Європейський банк реконструкції та розвитку.

  Нова тягова підстанція, яка забезпечує роботу нової тролейбусної лінії, стане першою збудованою у Франківську за останні 28 років. Вона повністю автоматизована та енергоощадна. Керувати електротранспортом можна фактично з неї. І у випадку вимкнення електроенергії підстанція, стверджують інженери, ще якийсь час працюватиме. «Підстанція дуже сучасна. Повністю автоматична, екологічна, енергобережлива, запроваджено на ній і елементи штучного інтелекту. Для мене як для людини, яка живе в Запоріжжі, в зоні бойових дій, пуск нового об’єкту під час війни – це вже значуща подія», — так прокоментував важливість цього електроенергетичного об’єкта генеральний директор компанії «Плутон» Дмитро Овсянікер.

  Новим маршрутом №5 проїхався 19 грудня і міський голова Руслан Марцінків. Він запевнив, що це перша, але точно не остання тролейбусна лінія, яку обслуговуватиме нова тягова підстанція: «Підстанція дає нам можливість розвивати й інші маршрути, які з часом будуть у місті. У нас є можливості, щоб Івано-Франківськ мав екологічний транспорт і тролейбусний рух розвивався в нашому місті. Після перемоги та завершення енергетичної кризи ми зможемо на АС-3 в мікрорайоні БАМ запустити ще один маршрут».

 • Керівництво міста і КП «Електроавтотранс» запевняють, що запуск маршруту №5 на новій тролейбусній лінії не призведе до збільшення споживання електроенергії, з якою нині криза по всій державі, — КП «Електроавтотранс» відповідно скоротило кількість рейсів тролейбусів на усіх нинішніх маршрутах.

  Проїзд на новому маршуті №5 19 та 20 грудня був безоплатним для всіх пасажирів.

  Мирослав Стефанців

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!