Руслан МАРЦІНКІВ: «Уже наступного року плануємо запустити новий тролейбусний маршрут «БАМ – Пасічна – центр»

  • Івано-Франківськ розширює тролейбусну маршрутну мережу. На вулицях, якими проляже нова тролейбусна лінія через недавно з’єднані Північний і Південний бульвари, нині встановлюють електроопори, а паралельно на вулиці Гурика, поблизу ліцею №23, споруджують тягову підстанцію для електроживлення нової тролейбусної лінії, яка з’єднає мікрорайони БАМ і Пасічну через Південний і Північний бульвари. Зокрема, тут встановлюють два високотехнологічні електротехнічні модулі, які гарантуватимуть експлуатаційну надійність та безпеку тролейбусної мережі. Без цієї підстанції у Франківську вже неможливо було далі розвивати електротранспортне сполучення, стверджують фахівці з КП «Електроавтотранс». Доставку і монтаж тягової підстанції, яка складатиметься із двох модулів, здійснює генпідрядник – компанія «Плутон» із Запоріжжя.

    «Це основна частина будівництва, яка є найбільш вартісною, – зазначив директор КП «Електроавтотранс» Віталій Голутяк. — Підстанція, яку зараз встановлюють, – перша в Івано-Франківську за останніх 28 років, адже попередню тягову підстанцію для тролейбусів збудували в нашому місті ще у 1993 році. Вона буде повністю живити нову тролейбусну контактну мережу від розворотного кільця в районі Крихівців аж до вулиці Галицької… Після закінчення цих робіт вже можна буде натягувати тролейбусну лінію».

    «50 відсотків роботи нової тролейбусної лінії – це робота тягової підстанції. І вже наступного року новий тролейбусний маршрут плануємо пустити за маршрутом «БАМ – Пасічна – центр». Це розвантажить місто. Проєкт здійснюється завдяки Європейському банку реконструкції і розвитку, грантовим коштам і частці з міського бюджету», – прокоментував будівництво нової тролейбусної мережі в Івано-Франківську міський голова Руслан Марцінків. Загальна її протяжність в обидва боки становитиме 7 км. Вздовж вулиць, якими проляже нова тролейбусна лінія, встановлять понад дві сотні електроопор, повністю замінять вуличне освітлення та облаштують громадські зупинки для тролейбусів. Компанія «Плутон» планує завершити всі роботи над тролейбусною мережею до липня 2022 року.

    Мирослав СТЕФАНЦІВ

  • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!