Руслан МАРЦІНКІВ: «Важливо й надалі закуповувати сучасне та потрібне для медзакладів обладнання, щоб вони виходили на технічний рівень приватної медицини»

 • Технічна оснащеність міських поліклінік і лікарень Івано-Франківська в останні роки помітно зростає завдяки увазі міської влади до стану комунальних закладів охорони здоров’я. Днями в міських поліклініках №3 (вул. І. Франка) і №5 (вул. Привокзальна) відбулася презентація нового УЗД-обладнання.

  Досі міські поліклініки №2 і №3 не мали ультразвукової діагностики, тому було закуплено три УЗД-апарати різних класів за кошти закладів, повідомила директорка КНП «Центр первинної медичної й консультативно-діагностичної допомоги» Ольга Савчук. Один із них – преміумкласу з еластографією (це ефективний та безпечний сучасний метод діагностики для дослідження пухлин і ступеня фіброзу печінки) – встановили у поліклініці №5. Другий, з такими ж функціями, лише без еластографії, – у поліклініці №3. А апарат, що використовувався у поліклініці №5, передали в поліклініку №2. Таким чином, усі поліклініки Франківська сьогодні вже мають УЗД-апарати.

  Як запевнила лікарка УЗД поліклініки №5 Надія Малінська, нове обладнання значно поліпшить діагностику пацієнтів, зокрема й зі злоякісними утвореннями, бо на ньому набагато кращою є візуалізація та значно більші можливості діагностики. Тепер у поліклініці можуть обстежувати й щитовидну залозу, робити її еластографію, робити УЗД молочної залози та поверхневих органів. У середньому цим апаратом лікарка обстежує 20-30 людей за день. 

  Також закупили портативний переносний УЗД-апарат для надання послуги вдома. Вона буде платною, знижку 50% матимуть матері-героїні, учасники АТО, інваліди першої та другої груп.

  «Ми продовжуємо ремонтувати заклади охорони здоров’я та оновлювати медичне обладнання. Отож нині вже всі поліклініки Франківська мають УЗД-апарати, – сказав у коментарі до події міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків. – Для міста є важливою економія комунальних витрат – електрики, газу, тепла. Якщо в медичних закладах економлять ці ресурси, то заощаджені кошти вкладаємо в техніку для надання якісної медичної допомоги та діагностики. Треба, щоб у кожному медзакладі були сучасні рентген- та УЗД-апарати. За рахунок економії коштів місто й надалі буде закуповувати потрібне обладнання, щоб міські поліклініки і лікарні поступово виходили на технічний рівень приватної медицини».

 • Також Івано-Франківськ розвиває свою медицину і за допомогою міжнародної співпраці. Цього року в міській дитячій лікарні за грантові кошти проєкту ЄС «Альтернативні терапії в Марамуреші та Івано-Франківську» облаштують Центр альтернативної медицини для дітей із захворюваннями опорно-рухового апарату та центральної нервової системи вартістю 353 тисячі євро, або близько 12 млн гривень за нинішнім курсом.

  У 2019 році місто виділило близько 30 млн грн на капремонти закладів охорони здоров’я і 83 млн грн на закупівлю дорогого медичного обладнання. Торік ці показники через втрати міського бюджету від пандемії коронавірусу в розмірі 200 млн грн були скромнішими.

  Мирослав СТЕФАНЦІВ

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!