Руслан МАРЦІНКІВ: «Великий попит на дитячі садки у Франківську змушує працювати над тим, аби в місті було більше дошкільних закладів»

 • 26 грудня в Івано-Франківську на вул. Хоткевича, 11 відкрито дитячий садочок №21 «Подоляночка», який міський голова Івано-Франківська назвав сучасним інноваційним проєктом. Це вже 9-й садочок, який відкрито в місті за час каденції Руслана Марцінківа.

  «Радий, що давній задум став реальністю. Щоб стало можливим знову тут побачити дітей, довелося пройти чимало. Ще у далекому 2013 році нам вдалося повернути це приміщення у власність міста. І розпочати масштабні роботи з реконструкції, практично повної відбудови приміщення. І нам це вдалося. Радий, що цього року ця справа отримала підтримку й з боку держави. Це дозволило нам швидше відчинити двері для малюків», — так мовиться на сторінці міського голови в Фейсбуці.

  Нагадаємо, до 1996 року на місці нинішньої «Подоляночки» функціонував дошкільний заклад Львівської залізниці. В 2013 році тодішні народні депутати України Руслан Марцінків та Олександр Сич домоглися передачі цього закинутого садка у власність громади Івано-Франківська. Але будівля вже не відповідала вимогам для дошкільних закладів, тому містові довелося здійснити тут дорогу реконструкцію. Найбільше проблем у «Подоляночці» виникло з інженерними мережами. Садок утеплили, встановили не лише енергоефективні вікна і двері, а й нову систему опалення із власною котельнею. Для занять надворі для дітей облаштували затишний внутрішній двір із тіньовим накриттям та спортивним майданчиком із поліуретановим покриттям. До садка вимостили із плиток гарний заїзд. І, певна річ, садок забезпечений всім потрібним інвентарем — меблями, технікою, іграшками.

  Отож, нині тут постав сучасний просторий і теплий заклад, в якому створено комфортні умови як для малечі, так і його працівників. «Садочок «Подоляночка» в обласному центрі – це новий стандарт дошкільної освіти, – заявила голова облдержадміністрації Світлана Онищук. – Сталося це завдяки активній участі місцевої влади, яка долучилася до президентської програми та доклала максимум зусиль для розбудови такого сучасного й комфортного для дітей закладу».

  Невдовзі в садку залунають дитячі голоси. Вже з березня 2022 року в ДНЗ №21 «Подоляночка» почнуть функціонувати 7 груп: одна ясельна, дві молодші, дві середні і дві старші, загалом 170 дітей.

  Зареєструвати дітей до «Подоляночки» можна буде вже з лютого через автоматизовану систему «Е-садок», яка формуватиме електронну чергу. Онлайн-реєстрація вихованців до садочка «Подоляночка» стане пілотним проєктом із впровадження у Франківську системи «Е-садок».  

  Отож, ДНЗ №21 «Подоляночка» — це дев’ятий дитсадок, відкритий в Івано-Франківську за головування в місті Руслана Марцінківа, і другий, відкритий в 2021 році. А першим став ДНЗ №37 «Джерельце» в мікрорайоні «Липки», який 1 жовтня почав працювати. Цей заклад, розрахований на 200 дітей, спорудила в рахунок пайової участі будівельна компанія «Ярковиця».

   «Великий попит на дитячі садки у Франківську змушує працювати над тим, аби в місті було більше дошкільних закладів. Це буде одним із пріоритетів міської влади і на наступні роки. З фінансуванням реконструкції «Подоляночки» було дуже непросто, але, концентруючи кошти, ми вперто прямували до мети. Кошти з державного бюджету допомогли пришвидшити завершення цього важливого для міста проєкту», — зазначив міський голова Руслан Марцінків.

  Мирослав СТЕФАНЦІВ

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!