Руслан Марцінків: З допомогою «бюджету участи» жителі громади упевнюються, що життя міста й сіл залежить і від них

 • Минулого тижня завершився прийом заявок на фінансування проєктів у сьомому за рахунком «бюджеті участи». Активні франківці за кілька тижнів встигли подати на нього 129 проєктів. Голосування за проєктні ідеї почнеться 18 квітня й триватиме до 2 травня.

  Із 129-ти проєктів 20 на загальну суму понад 45,5 млн грн стосуються  благоустрою малих вулиць; 11 на майже 3 млн грн — озелення міста; 52 на понад 22,3 млн грн — на «інший благоустрій», 46 на понад 18 млн грн є освітніми. Загалом франківці подали проєктних ідей на майже 89 млн грн, тоді як загалом на реалізацію проєктів у «бюджеті участи» Івано-Франківська міська рада виділила 25,5 млн гривень (у 2021 році було 18 млн гривень)

  На один проєкт у категорії «Освітні» (бюджет — 8 млн грн) виділятимуть до 500 тис. грн; на «Благоустрій малих вулиць» (бюджет — 12 млн грн) – від 500 тис. грн до 3 млн. грн; на «Зелені проєкти» (бюджет — 1,5 млн грн) – до 500 тис. грн; на «Інший благоустрій» (бюджет — 4 млн грн) – до 500 тис. грн.

  Організатори «бюджету участи» проаналізували авторів проєктів і в соціальному аспекті: 62% з них за статтю є жінки, решта 38% — чоловіки. Найактивнішими виявилися автори проєктів віком 36-45 років — 33%, 46-65 років — 29%, 26-35 років — 26%. Також 9% — це молодь до 25 років і 3% — старші 65 років.  

  Серед поданих проєктів є дуже цікаві, особливо в категорії «Освітні», — проєкт шкільної сонячної електростанції та спорудження укриття в ліцеї.

  Як і в попередні роки, на наступному етапі франківці зможуть безпосередньо впливати на зміни в своєму місті через голосування за проєкти — і в цьому також полягає ідея громадського бюджетування. Координаторка програми «Бюджет участи» в Івано-Франківській МТГ Христина Гнатів стосовно голосування за проєкти радить використовувати дуже зручний сайт if.pb.org.ua, на якому цього року можна буде збирати й підписи. Голосування за проєктні ідеї в програмі «Бюджет участи» відбуватиметься з 18 квітня до 2 травня. Проголосувати можна буде і фізично у ЦНАПах громади або ж в онлайні. Детальніше про умови участи читайте на сайті https://if.pb.org.ua/.

  У зв’язку з тим, що одним із авторів проєктів був Віталій Мерінов, член виконкому Івано-Франківської міської ради, депутат ІФМР минулого скликання, який днями загинув, захищаючи Україну, міське керівництво на знак вдячности і в пам’ять про героя прийняло рішення профінансувати й реалізувати проєкт Віталія Мерінова у повному обсязі поза програмою.

  «З допомогою «бюджету участи» активні жителі громади мають змогу реалізувати свої соціальні ініціативи й упевнитися, що багато що в житті міста й сіл залежить і від них», — наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

  Мирослав Стефанців

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!