Руслан Марцінків: За потреби франківці знову вирушать на допомогу тим містам, яким вона буде необхідна

 • Майже два місяці тому, відразу ж після звістки про підрив московськими окупантами дамби Каховської ГЕС та спричинену цим екологічну катастрофу на півдні України, того ж 6 червня Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків разом із місцевими волонтерами організував збір і відправлення допомоги для постраждалих від затоплення жителів Херсонської области. А після того на ліквідацію наслідків російського екоциду на південь України відправилися 24 франківські добровольці-комунальники. Пів місяця вони в екстремальних умовах війни прибирали, розчищали, складали та ремонтували усе, що там вийшло з ладу після підтоплення. Минулого тижня наші добровольці повернулися з Херсона.

  Працівники івано-франківських комунальних підприємств різного віку поїхали на Херсонщину абсолютно добровільно. Вони зізнаються, що, зголошуючись у поїздку, не уявляли, наскільки на півдні України буде небезпечно. В перший день же перебування там через ворожі обстріли попрацювати їм так і не вдалося. Наступного ранку нашим добровольцям видали бронежилети, і в них вони працювали весь час, поки перебували в Херсоні.

  Фронт робіт, як розповів координатор поїздки, заступник директора департаменту інфраструктури, житлово-комунальної політики ІФМР Геннадій Пономаренко, був дуже великий: «Одна з перших наших локацій – це двір після затоплення. Там, в багатоквартирних будинках, вода стояла по другий поверх. Нашим завданням було вичистити з будинків намул, поприбирати прибудинкову територію і підготувати їх до подальшої експлуатації. Після того, як ми завершили прибирати двір, почали приїжджати комунальні служби: газова підключала помешкання людей до газу, електрики відновлювали електропостачання…».

  Франківці прибирали усюди, де просили їх колеги-комунальники з КП «Парки Херсона», — житлові квартали, автошляхи, дошкільні заклади. Окрім того, вони не відмовляли в допомозі безпосередньо й місцевим жителям, розчищували їхні помешкання, нерідко переносили чи перевозили їхні особисті речі, рятуючи це добро від підтоплення.

  «Адреналін був неабиякий, тому що і прилітало, і свистіло. Були моменти, що доводилося і ховатися, і лягати на землю. Але ми погодилися на цю поїздку добровільно, бо хотілося допомогти, тому що постраждали люди, і їм ця допомога була конче необхідна», — підкреслив начальник енергетичної дільниці станції аерації КП «Івано-Франківськводоекотехпром» Віктор Захаревич.

 • Попри екстремальні умови роботи в Херсоні франківські комунальники по поверненні додому домовилися, що в  наступні такі поїздки національного солідаризму вирушать тим же складом, що й були в Херсоні, каже майстер КП «Комфортний дім» Роман Орловський.

  «Я дуже вдячний нашим комунальним працівникам, які добровільно поїхали в Херсон і виконали важливу роботу. Це вже не вперше франківці вирушають на ліквідацію наслідків вторгнення московитів: ще раніше виконали таку саму місію в Миколаєві та Чернігові. Дуже важливо показувати, що ми, українці, підтримуємо одні одних, коли хтось із нас потрапив у біду. За потреби франківці знову вирушать на допомогу тим містам, яким вона буде необхідна», — наголосив Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

    Мирослав Стефанців

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!