Руслан МАРЦІНКІВ: «Завдяки онлайн ми змогли об’єднатися у коляді з цілим світом»

 • На Різдвяні свята Івано-Франківськ знову перетворився на центр колядницького мистецтва в Україні. Але цьогорічний ХІІ Міжнародний різдвяний фестиваль «Коляда на Майзлях» мав на собі печать нинішніх карантинних обмежень: був найкоротшим за тривалістю – 8-10 січня, а виступи у церкві Царя Христа монастиря оо. Василіян УГКЦ за обмеженої присутності любителів коляди чергувалися наживо та онлайн. Традиційної колядницької ходи містом цього разу не було.

  Наживо на фестивалі виступили лише колективи з Прикарпаття та гості з Києва – бандурист Тарас Компаніченко, його гурт «Мала Хорея Козацька» та гурт «Шпилясті кобзарі». А решту учасників колядували онлайн. Їхні виступи транслювалися на великому екрані в храмі. Загалом у дванадцятій «Коляді на Майзлях» участь взяло понад 30 колективів, із них 13 іноземних – із Польщі, Німеччини, Бразилії, США, Канади, Ізраїлю.

  Упродовж трьох днів виступи колядників з України та світу можна було бачити і чути в прямому ефірі в соціальних мережах на фейсбук-сторінці парафії церкви Царя Христа, Івано-Франківської Архієпархії УГКЦ та міського голови Івано-Франківська, наживо в ефірі телебачення «Галичина» та на великому екрані у центрі міста.

  Міський голова Руслан Марцінків наголосив, що фестиваль довгий час був у невизначеності, адже карантинні обмеження не дозволяли організувати його в звичному форматі. «Так, це дещо незвичний для нас формат. Ми вже звикли до більшого масштабу. Але все вийшло, і скажу більше: завдяки можливостям онлайн ми змогли об’єднатися у коляді з цілим світом. І довели, що спільна молитва не має перешкод та кордонів», – сказав Руслан Марцінків. Він сподівається, що наступного року вдасться скликати фестиваль уже без обмежень.

 • «Дякую всім, хто з року в рік тримає цю ідею, через що вона набуває дедалі глибшого змісту та більшого розмаху… Тож бажаю, щоб наступний фестиваль пройшов у звичному режимі і щоб ця коляда у традиції та вірі єднала нас від заходу до сходу!» – написав міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків на своїй сторінці у Фейсбуці.

  Мирослав СТЕФАНЦІВ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!