Руслан Марцінків звітував про перший рік другої каденції

  • Минулої неділі Руслан Марцінків на літній сцені міського парку ім. Т. Шевченка прозвітував за перший рік його другої каденції на посаді міського голови Івано-Франківська. Франківці мали змогу послухати цей звіт як безпосередньо в парку, так і з прямої трансляції на сторінці міського голови в Фейсбуці.

    Руслан Марцінків розповів про результати річної праці в основних галузях міста і проілюстрував це наочністю — коротенькими тематичними відеороликами. Він розпочав з одного із найбільш масштабних проєктів у місті — реконструкції центрального міського озера, яке вже стало улюбленим місцем відпочинку для містян. «У 2021 році ми завершили реконструкцію міського озера. Його освітлили з усіх боків, оновили пірс. Вистелили поліуретаном 3,5 км бігових доріжок. Це великий проєкт. І нам вдалося його реалізувати», — розповів Р. Марцінків і анонсував, що поряд із розпочатою цього року реконструкцією Молодіжного парку в 2022-му розпочнеться упорядкування і території біля Німецького озера. «Для нас парки і сквери є пріоритетом», — зазначив міський голова і нагадав, що прагне, аби їх кількість у місті зросла до 200.

    Другим масштабним проєктом міський голова Івано-Франківська назвав відкриття проїзду між Північним і Південним бульварами. «Сталося те, на що франківці чекали десятиліттями, — сказав Р. Марцінків. — Але у 2017 році ми активно почали працювати над цим. Дуже непросто давалося це об’єднання, багато перепон було на шляху цього масштабного проєкту. 18 будівель довелося знести, аби об’єднати бульвари. І не просто знести, а домовитися з людьми, аби не було соціального вибуху, в т. ч. і з тими, які працювали на базарі. А зараз маємо там дорогу. Наголошую: це ще не завершений об’єкт. Має бути ще озеленення, тротуари, нова тролейбусна лінія. Але там уже їздять автомобілі, і це вже істотно зменшило транспортне навантаження на інші вулиці».

    Ремонт доріг, вулиць і дворів також, як і в попередні роки, був одним із основних завдань міської влади. Цього року відремонтовано більше 20 доріг і дворів за 18-ма адресами в місті і селах нашої громади. Ще на десятках об’єктів роботи тривають. Одним із знакових ремонтів року очільник міста назвав вулицю Донцова, яку вдалося оновити і водночас зберегти її історичне обличчя.

    Розвиток комунального транспорту теж є одним із козирів Івано-Франківська навіть у всеукраїнському вимірі. «Наше завдання — аби транспорт у місті за декілька років був лише комунальним. Жовтих автобусів не має бути. Комфортний і сучасний транспорт — це пріоритетне питання. Так, це непросто і потребує великих капіталовкладень, але ми над цим працюємо», — наголосив Р. Марцінків. Нині КП «ЕАТ» налічує вже понад 120 одиниць техніки. Лише цього року воно поповнилося 7-ма новими автобусами «Guleryuz Cobra». «Усі автобуси, які закуповуємо, облаштовані для людей з особливими потребами. Взагалі хочу наголосити, що наше місто має найвищий показник інклюзивності — 96% автобусів і тролейбусів пристосовані для перевезення пасажирів на візках. Майже половина транспортних засобів обладнана кондиціонерами», — зазначив Р. Марцінків.

    У Франківську посилену увагу звертають і на таку складову соціальної інфраструктури, як дошкільні заклади. Цього року місто поповнилося завдяки співпраці з забудовником ще одним новим дитсадком «Джерельце». Він став уже восьмим дитсадком, відкритим у місті за головування Р. Марцінківа. У грудні ц. р. планується відкриття садка і на вул. Хоткевича, 11а. «І наступного року за співфінансування з Державним фондом регіонального розвитку буде відкрито ще два дитсадки — в Крихівцях і на Каскаді. У планах — добудова опришівецької школи та дитсадка, березівського садка та пасічнянської школи», — повідомив Р. Марцінків.

     Окрім того, у Франківську активно модернізують старі школи і дитсадки за програмою НЕФКО. Це утеплення, заміна вікон, дверей і системи опалення в освітніх закладах. У 2021 році утеплили два садки – № 30 «Ластівка» та №19 «Троянда». А в попередні роки це зробили в 5-ти школах і 13-ти садках. Нині в роботі — ще 20 шкіл, 3 садки та 2 заклади культури.

    Також Франківськ має одну з найбільших в Україні мереж закладів позашкільної освіти. Недавно відкрито новий заклад «Кут» на 1000 кв. м — це вже 14-й центр позашкільної освіти.

    Розвиток медичної галузі також є серед пріоритетів міської влади. Оновлення медичних закладів, на що з міського бюджету скеровують значні кошти, триває вже не перший рік, і це стосується як ремонтів приміщень, так і закупівлі медичної техніки. Новітній ангіограф, який без болю та наркозу допомагає обстежувати і лікувати судини, отримала цього року ЦМКЛ. Тож тепер у ній є ангіографічна, рентгенопераційна палати та палата відділення інтервенційних методів діагностики і лікування. А ще ця лікарня отримала нове травматологічне відділення з двома операційними, відділення сервісної служби та екстреної медичної допомоги.

    Міська дитяча клінічна лікарня та перинатальний центр цього року отримали сучасні УЗД-апарати та відремонтовані УЗД-кабінети. Відкрито два кабінети УЗД у поліклініках міста, для яких закуплено три УЗД-апарати. Поліклініка №2 отримала кабінет комп’ютерної томографії та ендоскопічний кабінет з новим комп’ютерним томографом і відеоцистоскопом, поліклініка №5 – новий кабінет інфекційних захворювань. Також відкрито лікарські амбулаторії загальної практики сімейної медицини в Тисменичанах. Нині в міській клінічній лікарні №1 на завершенні — ремонт операційних хірургічного відділення та коридору травматологічного відділення.

    Тема соціальної допомоги жителям міста і сіл нашої громади – також важлива для керівництва міста, бо пандемія вдарила по всіх і особливо по старшому поколінню. Саме тому однією з соціальних ініціатив було впровадження виплат для тих людей, яким виповнилося 75 і 90 років. 58 родин загиблих учасників АТО отримали матеріальні допомоги на понад 1 млн 31 тисячу грн. У місті діють пільги від сплати житлово-комунальних послуг: для учасників АТО та членів їхніх сімей – у розмірі 100%; для учасників бойових дій – 25%; для членів сімей загиблих в АТО – 50%. У місті діє також система виплат одноразової матеріальної допомоги для осіб з інвалідністю, пораненим, тим, хто тяжко перехворів на коронавірус, та ін. Також 193 учні 1–9 класів із багатодітних сімей, діти поранених та загиблих військових отримали сертифікати на шкільне приладдя. У стаціонарному таборі «Лімниця» оздоровлено 25 дітей із сімей загиблих та поранених військових.

  • Після звіту про річну роботу міський голова Р. Марцінків нагородив найкращих франківців відзнаками «Людина року». «Це люди, які взяли на себе відповідальність і роблять колосальну роботу! Це люди, які творять наше місто», — зазначив він.

    Тож «освітянами року» стали: Мар’яна Атаманчук – директорка ДНЗ «Солов’ятко» в Угорниках, фіналістка всеукраїнського конкурсу «Директор-2020: накраща практика» (увійшла в десятку найкращих з-поміж 325 учасників) та Юрій Пахомов — вчитель хімії ліцею №24, переможець кількох всеукраїнських конкурсів, розробка якого «Таємниці води» з технологією доповненої реальності для учнів 7-го класу посіла перше місце у конкурсі.

    А на визначення «лікарів року» вплинула перша в нашій області родинна трансплантація нирки, яку провела команда медиків центральної міської клінічної лікарні, тож ними стали: Ігор Білик – завідувач урологічного відділення ЦМКЛ, лікар-уролог вищої категорії, міський експерт із урології; Богдан Вівчаренко – лікар-хірург ЦМКЛ, лікар-трансплантолог, обласний експерт із трансплантології, та Роман Гришко – лікар-уролог ЦМКЛ, лікар-трансплантолог.

    У номінації «Розвиток міста» відзнаку отримав Андрій Дідик — підприємець, директор ПП «Фірма«Діко», який в останні роки активно долучався до реалізації низки проєктів із розвитку міста, зокрема з капітального ремонту дворів і прибудинкових територій, вулиць, скверів та інших об’єктів.

    «Робітником року» визнано людину, яка виконує важливу, але часто непримітну роботу, – це Петро Савчук, слюсар аварійно-відновлювальних робіт п’ятого розряду з КП «Івано-Франківськводоекотехпром». Ще один «робітник року» — Андрій Смук, електрогазозварник шостого розряду цеху ремонту ДМП «Івано-Франківськтеплокомуненерго». Нагороду «Працівник благоустрою року» отримала Надія Дорошенко. «Спортсменом року» став Валерій Літанюк — майстер спорту міжнародного класу з легкої атлетики, бронзовий призер чемпіонату України зі спортивної ходьби серед дорослих, учасник ХХХІІ літніх Олімпійських ігор 2021 року (Японія). У номінації «Історик-джерелознавець» людиною року визнано Любов Соловко, членкиню Національної спілки краєзнавців України, лауреатку премії ім. академіка Петра Тронька НСКУ (2020) та літературно-мистецької премії ім. Леся Мартовича (2018); у номінації «Накраща авторська екскурсія» — Ірину Фіщук, яка організувала першу гастрономічну екскурсію містом під назвою «Гастромандрівка Франківськом»; у номінації «Працівник культури року» — Валерія Чикириса, художнього керівника і диригента муніципального естрадно-симфонічного оркестру ОММК; у номінації «Організатор року» — Зою Трякіну,  голову ОСББ «Гердан».

    Для тих франківців, які прийшли послухати звіт керівника міста, вибір місця для цього в просторому парку Р. Марцінків пояснив карантинними обмеженнями. Зважаючи на досить уже прохолодну осінню погоду, для зігрівання слухачам пропонували гарячі чай і каву. Формат цьогорічного звіту міського голови Івано-Франківська був дещо змінений, порівняно з попередніми — став більш лаконічний, а відповідно, і коротший, але такий же мультимедійний.

    Після звіту і вручення нагород «людям року» Івано-Франківська Р. Марцінків відповідав на письмові запитання містян, а на проблемні з них відразу давав відповідні доручення своїм заступникам для вивчення і вирішення.

    Мирослав СТЕФАНЦІВ

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!