«Руїни у середмісті»: що буде на місці єпархії Моспархату в Івано-Франківську

  • На місці колишньої єпархії Української православної церкви московського патріархату, що розташовувалась по вулиці Чорновола, 6, тепер розкидана цегла, що лиш нагадує про колишній храм.

    Після примусового виселення єпархії, будівлю розібрали, натомість міська влада обіцяла збудувати садок або початкову школу, однак повномасштабне вторгнення Росії відтермінувало цей план. То ж ми спробували з’ясувати, який стан справ з ділянкою, де зараз руїни і що буде з нею у майбутньому.

    В борг робити не будуть

    Заступниця міського голови Івано-Франківська Вікторія Дротянко у коментарі «Галицькому кореспонденту» розповіла, що рішення про демонтаж будівлі прийняли на сесії міської ради ще 10 лютого, оскільки вона була в аварійному стані. У планах до війни була побудова початкової школи або ж дитячого садка.

    «До початку повномасштабного вторгнення, на місці колишньої єпархії мали будувати все ж початкову школу. Чому не садок? Поясню: тоді у садку не було потреби, а от невеличку школу хотіли побудувати, та, на жаль, війна призупинила ці плани», – говорить Дротянко.

    Під час воєнного стану в Україні, відповідно до урядових постанов, заборонено проводити капітальні ремонти чи будівництва коштом місцевих, обласних чи державних бюджетів.

    Влада сподівається, що школу все ж побудують, а поки в борг виконавці робити не будуть…

    Анафема міському голові й судові справи

    Нагадаємо, що в цій будівлі до того, коли її демонтували, розміщувалась єпархія УПЦ МП, а ще раніше – дитячий садок. Це приміщення їм передали ще далекого 20 грудня 2006 року до завершення будівництва храму на вулиці Довженка.

    Завершили будівництво церкви у 2009 році, та покидати приміщення церковники бажанням не горіли, а навпаки – переконували, що «договір є безстроковим». Власне орендна плата становила всього лиш 48,6 гривень на місяць.

    У 2015 році тодішній міський голова Віктор Анушкевичус назвав ситуацією захопленням приміщення, а згодом зробив заяву про те, що церковники погрожували анафемою. З того часу, власне, і розпочались розбірки з цього питання.

  • 21 серпня 2015 року влада міста подала до Господарського суду Івано-Франківської області позовну заяву. Суд розглядав її аж два роки і врешті-решт виніс рішення на користь міста, однак церковники подали апеляцію… Тривав розгляд ще два роки, однак рішення у 2019 році виніс суд вже на користь УПЦ МП.

    Згодом місто подало апеляцію, яку вже розглядав Львівський апеляційний суд, який виніс рішення на користь Івано-Франківська і зобов’язав єпархію покинути приміщення. Остаточне рішення прийняв Верховний суд у жовтні 2021 року – знову ж таки церковників змусили покинути дане приміщення.

    Покидати вони не його, звісно що, не збирались. Перебували церковники там до сьомого лютого 2022 року, поки працівники виконавчої державної служби не прийшли на Чорновола, 6, аби виселити звідти московський патріархат.

    Їх виселили, приміщення за декілька місяців розібрали, а “рештки” залишились, як і чутки, що сюди впала російська ракета…

    Читайте також: Проросійська й антиукраїнська література та ксенофобські книжки: СБУ перевірила УПЦ (МП) у Франківську

     

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!