Рятувальники попередили франківців про небезпеку знайдених вибухонебезпечних предметів

 • За інформацією Головного управління Державної служби із надзвичайних ситуацій України у Вінницькій області, – лише за три місяці 2016 року на території Прикарпаття виявлено та знешкоджено понад дві сотні вибухонебезпечні предмети часів Другої світової війни.

  Саме тому 5 квітня в Івано-Франківську відбулося практичне показове заняття з виявлення вибухонебезпечних предметів.  Заняття провели піротехніки аварійно-рятувального загону Управління ДСНС в області на базі спортивно-оздоровчого комплексу Управління ДСНС в області імені Героїв-пожежних.

  Зі слів рятувальників, саме навесні найчастіше трапляються випадки, коли люди випадково знаходять вибухонебезпечні предмети: у лісах, на городах, під час будівництва. Ці страшні знахідки можуть тривалий час пролежати в землі, доки на них випадково не наткнуться під час робіт на землі.

  Для прикладу, днями групою піротехнічних робіт аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління ДСНС в області знешкоджено один 57-міліметровий артилерійський снаряд часів ІІ Світової війни, виявлений на присадибній ділянці в селі Михалків Коломийського району та один 105-міліметровий артилерійський снаряд часів ІІ Світової війни, виявлений у дворі в Коломиї.

  Загалом, з року в рік кількість знайдених вибухонебезпечних предметів не зменшується, відповідно й зростає смертельна небезпека, котру приховують в собі застарілі боєприпаси. Їх тривале перебування в землі аніскільки не зменшує, а навпаки, збільшує небезпеку для життя людини. Від вологи при взаємодії металу та вибухівки утворюються хімічні сполуки-пікрати, що вибухають навіть від невеликого тертя, маленької іскри, незначного удару. Тому, до будь-якого знайденого незнайомого предмету не варто навіть торкатися – це може призвести до трагічних наслідків.

  «При виявленні вибухонебезпечних предметів необхідно одразу телефонувати за номером «101» у пожежно-рятувальну службу, а також повідомити органи місцевої влади, міліцію. До приїзду фахівців слід огородити місце знахідки і в жодному разі не робити спроби вивільняти із землі небезпечний предмет самотужки», – наголошують піротехніки.

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!