Рятувальники Прикарпаття називають реформування дискримінацією

  • Сьогодні, 7 вересня, в Івано-Франківську відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку. Одним з розглянутих питань стало звернення первинної профспілкової організації працівників Гірської пошуково-рятувальної частини Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Управління Державної служби надзвичайних ситуацій України в Івано-Франківській області.

    Голова первинної профспілкової організації працівників ГПРЧ АРЗ СП У ДСНС України в області Ростислан Мартинюк розповів, що 27 жовтня робота рятувальників Прикарпаття буде змінена, адже буде створена нова організація – пошуково-рятувальна служба, що передбачає ширший спектр дії…

    Втім нова спеціалізована рятувальна частина не викликала захвату у рятувальників. Ростислав Мартинюк,  зазначив, що рятувальники розуміють, що у зв’язку з реорганізацією виникатимуть проблеми.

    “Керуватимуть офіцери, хоча не всі вони є рятувальниками. Навчити нових рятувальників немає де, наразі навчальний центр планували створили, та його досі немає. Рятувальники, які працюють багато років, звільняються адже не бачать перспектив у роботі у новій структурі. Ми вважаємо, що ця реорганізація зупинить розвиток гірськово-рятувальної служби”, – зазначив Ростислав Мартинюк.

    Дискримінація полягає у тому, що тепер деякі рятувальники не зможуть переатестуватися і рухатися вверх по кар’єрних сходинках через вік. Влітку великі зміни будуть невідчутні, будуть хіба нюанси з реагуванням. Бо нові люди навряд чи зможуть здати всі нормативи так, як це роблять рятувальники сьогодні. А от взимку почнуться проблеми. Коли будуть лавини, нові люди без спорядження просто не зможуть допомагати… “Я йду з посади, моє особисте спорядження коштує близько 3 000 доларів, нові люди не зможуть цього собі дозволити”,- підкреслив Ростислан Мартинюк.

    На комісію завітав також Ігор Оксентюк, перший заступник начальника управління ДСНС України в області. Він зазначив, що всі припущення щодо реформування не мають ніякого підгрунтя. “Реформуватися потрібно обов’язково. Не подобаються вам офіцери? В інших містах вже давно керують офіцери, і казати, що керуватимуть нами пожежники, як мінімум, неетично”,- переконує Оксентюк.

    Він підкреслює: радикально структура не зміниться, скорочувати людей ніхто не буде. Відбудеться  лише розширення. Оперативність, на його думку, теж не постраждає. Більше того, зараз вони вивчають єврорейський досвід і розглядають варіант переведення роботи у цілодобове чергування.

    На комісії рятувальники дискутують: щоб рятувати людей не обов’язково бути військовим, спираючись на досвід країн Європи, де рятувальники громадські чи волонтери. “Наш штат не треба збільшувати, нас достатньо, за ці кошти ми могли купити спорядження, квадроцикли, провести навчання”,- переконують рятувальники.

    Врешті було вирішено рекомендувати провести додаткові двотижневі консультації з рятувальниками щодо реформи. Якщо вони не дадуть результату – звернення рятувальників винесуть на розгляд наступної сесії.

    Як писав “Галицький кореспондент”, на Прикарпатті рятувальники і туристи забили на сполох через реформування гірської рятувальної служби. На їхню думку, таким чином знищують службу та ставлять під загрозу життя відпочивальників, адже тепер їх будуть рятувати не зовсім кваліфіковані люди. Туристи вже висловлюють побоювання щодо походів у гори. Натомість керівництво ДСНС стверджує, що нікого звільняти не буде і всім запропонують інші посади.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!