Ринки в Калуші працюють без порушень

 • У Калуші дозволили роботу продовольчих ринків з 2 травня. Станом на 7 травня відновили роботу три ринки міста.

  При цьому вони мають дотримуватися встановлених урядом вимог: поточна дезінфекція і захисні екрани між покупцями і продавцями; не більше одного покупця на 10 кв. метрів території ринку; допуск на ринок лише в масці і за умови проходження вимірювання температури; поточна дезінфекція робочих поверхонь тощо.

  Щоденний моніторинг дотримання карантинних вимог на ринках проводять спеціалісти Калуського міського управління Держпродспоживслужби, пишуть “Вікна”.

  Як повідомила керівниця управління Ірина Нітух, станом на 7 травня на всіх трьох працюючих ринках (муніципальному ринку на вул. Драгоманова та ринках на вул. Дзвонарська і Стуса) в цілому дотримуються карантинних вимог. Тож, наразі не було ще складено жодного проколу про порушення на адміністрацію ринків. Проте на всіх них вже складали приписи, за якими порушення були оперативно, до години часу, ліквідовані. Зауваження скрізь одинакові — відсутність засобів для поточної дезінфекції робочих поверхонь. 

  За словами Ірини Нітух, кожен суб’єкт господарювання на робочому місці має мати два види засобів для дезінфекції: для рук продавців та для обробки робочих поверхонь. Якщо перший був у всіх, то другий — ні.

  Щодо напливу покупців, то на всіх ринках цього тижня їх було менше, ніж дозволяє площа ринку. Це, насамперед, пов’язують з погодними умовами: похолоданням, дощами і вітром. Розраховано, що на території ринку на вул. Дзвонарська можуть одночасно перебувати до 120 покупців, на інших двох ринках — трохи менше — до 80-100 покупців.

 • Проте, як зазначила Ірина Нітух, все-таки є випадки, коли покупці не дотримуються вимог епідемічної безпеки і їм доводиться робити зауваження щодо необхідності тримати безпечну дистанцію від інших людей (1,5 метра) та користуватися захисною маскою.

  До теми: від початку карантину майже 156 тисяч українців зареєструвались безробітними

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!