Керівники прикарпатських ОТГ розповіли, які фахівці їм потрібні

 • Сьогодні, 3 жовтня, в Івано-Франківську відбувся “Ярмарок вакансій”, в якому взяли участь керівники прикарпатських ВНЗ, профтехучилищ та об’єднаних територіальних громад.

  За словами організатора події Юрія Стефанчука, виконавчого директора Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України, протягом останніх трьох років ОТГ постійно стикаються з браком фахівців. Є проблеми і в самій сфері освіти.

  “На жаль, понад 80% випускників сьогодні не працюють за спеціальністю. Тому в умовах децентралізації важливо залучати молодих і креативних людей з новим баченням розвитку територій. Саме такі люди змінять країну”, – розповів Юрій Стефанчук.

  Ректор ПНУ імені В.Стефаника Ігор Цепенда пояснив, що зараз соціологи університету проводять дослідження ринку праці, і на основі цих даних будуть готуватися нові фахівці. Зокрема, це стосуватиметься і об’єднаних громад – з ними виші зараз укладають договори про співпрацю.

  За словами голови Старобогородчанської ОТГ Ярослава Здерки, студенти завжди приходять із новими ідеями, до яких варто дослухатись. А найбільше у громадах потребують інженерів, медиків, юристів та “міжнародників”. Тож вищі професійні училища і університети продемонстрували керівникам громад свою продукцію та своїх випускників.

  Нагадаємо, Прикарпатський університет став переможцем конкурсу 2018 Програми ЄС Еразмус+:Жан Моне

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!