Ринок в лайні

 • Поміркований, спокійний і навіть занадто стриманий. Таким цими вихідними на центральному ринку був підприємець Ігор Халаменда (відомий в певних колах під прізвиськом Бура). Він прийшов, аби повернути собі ринок, який, за його словами, захопили рейдери. Та зайти в офіс йому так і не вдалося.

  З бронежилетом та Світланою

  16 листопада, близько 8 години ранку, під стінами офісу Центрального ринку Івано-Франківська ТОВ «Торговий сервіс» уже була поліція та кілька молодих людей спортивної зовнішності. Представники «нових власників» підприємства розмовляли з поліцією, а ще показували їм документи.

  Через годину до ринку приїхав Ігор Халаменда. Про всяк випадок був у бронежилеті. Прибули також його помічниця Світлана Іванова, юрист Тарас Жарський та охорона, яку Бура, за його словами, найняв офіційно. Іванова одразу повідомила, що у них є інформація про те, що на ринку є снайпери, тому користуються послугами охоронців.

  «Сьогодні ми отримали право власності на цей об’єкт. Прошу правоохоронців не пускати до ринку невідомих мені людей, хочу звернути вашу увагу – це злочинці, які захопили мій офіс. Нехай вони покажуть документи, хто вони такі. Якщо ж комусь щось не подобається, ми можемо представити своїх юристів і робитимемо усе в чинному законодавстві. Бо зараз нас грабують», – сказав Халаменда.

  Охорона, поліція… і відро лайна

  Ігор Халаменда разом з охороною підійшов до офісу ТОВ «Торговий сервіс», та зайти туди вони не змогли – їх не пустили. Біля дверей стояли двоє чоловіків, які пізніше назвалися представниками охоронної фірми «Прайм».

  «Зараз нас затягують в якусь незрозумілу бюрократичну процедуру. Ми хочемо як власники перевірити те майно, яке є в офісі», – зауважив адвокат Халаменди Тарас Жарський.

  А в той час, коли Бура розмовляв із журналістами, невідомий молодик, який був переодягнений на жінку, намагався облити його лайном, але безрезультатно. Втім були й ті, кому пощастило менше – на них нечистоти все-таки потрапили: на взуття, штани або куртку.

   

  Чоловіка та ще кількох хлопців затримала поліція. А відро з лайном так і залишилося стояти біля офісу, туди почали скидати сміття та недопалки, а до запаху звикали ще довго.

  «Я думаю, що це ви (Юрій Бобик, юрист нових власників – ред.) організували цю людину, яка хотіла вилити на мене лайно», – звернувся Бура до Бобика. Той відповів, що до випадку не причетний.

  Дві  сторони – два юристи

  Пояснити ситуацію, яка відбувається на ринку, взялися представники двох сторін. Та до чіткого висновку так і не дійшли, у кожного було своє бачення подальших дій.

  Тарас Жарський розповів, що усе майно не належить фірмі ТОВ “Торговий сервіс”, а є комунальною власністю.

  «Договір, який уклали нові власники, може бути дійсний та підписаний тільки зі згоди місцевого самоврядування. Ситуація дуже проста: нас мають намір затягнути в юридичну, бюрократичну процедуру скасування договорів, щоб далі просто користуватися майном територіальної громади. Ситуація є чітка та зрозуміла. Ось документ-виписка з єдиного державного реєстру, вона сформована 15 листопада 2019 року, тут видно, що власником та директором компанії ТОВ “Торговий сервіс” є Ігор Халаменда”, – зазначив Жарський.

  А представник нових власників Ігор Береговий розповів своє. Каже, що 24 жовтня 2019 року був укладений договір оренди між ТОВ «Торговий сервіс» та ТОВ «Марксмен Компані».

  «На даний момент договір діє. Послухавши представника «Торгового сервісу», я зрозумів, що зміни в реєстрі відбулися і є новий директор. Так, ми згодні, але ми тут, щоб обговорити питання розірвання цього договору. На це ми маємо право. Я пропоную без усіх цих істерик і негативних моментів сісти за стіл переговорів з чинним директором «Торгового сервісу», щоб ми обговорили питання розірвання договору. А тоді передамо назад власнику всі приміщення, от і все», – висловився Береговий.

  Та говорити обидві сторони могли через слово або ж з великими паузами, бо розмова супроводжувалася вигуками з боку молодиків спортивної зовнішності: «Закрий рот!», «Завали ї*ало, сєпар!», «Сепаратист!», «Банду геть!», «Стоп наркотикам, наркоман!», «Регіонал!», «Янукович геть!», «Барига й*бана!», «Кокаїнова х*йня!», «Московська подстілка!», «Шлюха, проститутка російська!», «Рожа кокаїнова, обдолбиш!». І це ще не весь перелік перлів, які тоді лунали на адресу Ігоря Халаменди.

  «А де твоя сім’я? Вони їсти не мають що, а в тебе свої проститутки з грудьми і губами силіконовими», – кричали в юрбі.

  Згодом Жарський почав розповідати про фірму, яка винаймає ринок. Вона має назву «Марксмен Компані», створена 1 жовтня 2019 року.

   «На сайті юстиції є офіційна інформація. Це фірма-одноденка з капіталом 1 тисяча гривень. Постає питання, а чи може бути така фірма орендарем? Як цей успішний бізнесмен, пан Петро Кіян, міг розкрутити так компанію?» – запитав Жарський.

  А Бура додав, що не розуміє, на яких підставах був укладений договір. Мовляв, припускає, що фірма підробила всі документи.

  «Я хочу зробити заяву: ви (Ігор Береговий – представник нових власників – ред.) аферист і підробили документи. Я нічого не підписував, де ті люди, з якими ви підписали договір? Ви забрали в мене моє приміщення і зараз показуєте мені документи, та запхай їх собі в одне місце!» – емоційно висловився Бура.

  Куртка з крокодила

  Крики, неприємний запах, лайка, поліція та багато людей – ось така ситуація була на ринку майже до середини дня.

  Та, як не дивно, Халаменда спокійно реагував на все, що відбувалося. Лише ходив туди-сюди та курив одна за одною цигарки. Спочатку в нього трусилися руки, можливо, від холоду чи хвилювання, та згодом він ніби звик до подій навколо. Він то говорив по телефону, то спілкувався з Світланою Івановою або з адвокатом, а коли хотів відпочити, сідав на піддон.

  Молодикам, які викрикували фрази, не дуже подобався одяг, в якому приїхав Бура. «Ти приїхав сюди в куртці з крокодила за 60 тисяч євро, звідки такі гроші?» – обурювалися в натовпі.

  Як розповів згодом сам Ігор Халаменда, верхній одяг був дійсно з крокодила, але купив він його втричі дешевше – за знижкою.

   «З 18 років я займаюся підприємницькою діяльністю. Я мав свиноферму і можу собі дозволити. Візьміть мою біографію, з 18 років завжди щось роблю. Я не купував машину вже 12 років. Не купив авто, а купив куртку», – сміється підприємець.

  Поліція спостерігала

  Після розмов та криків Бура все ж спробував зайти в офіс. Втім біля дверей стояли двоє чоловіків, які попередили, що не пропустять, бо у них наказ – нікого не пускати.

  Здаватися просто так він не хотів, тому почав силою штовхати цих чоловіків, та ті не залишали своїх позицій. Допомогти Ігорю Халаменді прийшла і його помічниця Світлана, яка стала між ними. Через мить до охоронців приєднався третій, відсунути їх було непросто.

  Поліція стояла осторонь, і тільки тоді, коли конфлікт переріс у бійку, правоохоронці втрутилися.

  «Я хочу, щоб мені дали увійти в моє приміщення. Чому я не можу пройти? Це мій офіс. Поліція, що це таке? У мене є всі документи», – обурився Ігор Халаменда.

  А Тарас Жарський, як виглядало, почав панікувати. Він повідомив, що у них є інформація про те, що в офісі може бути зброя.

  «Якщо нам вдасться потрапити в приміщення, то прошу триматися всіх подалі, бо є ймовірність, що там декілька одиниць вогнепальної зброї», – зауважив адвокат.

  Халаменда за цей час написав скаргу в центральне слідче управління національної поліції. А юрист повідомив, що заяву прийняли та зареєстрували, тому чекають на витяг з єдиного державного реєстру досудових розслідувань.

  Заступник начальника головного управління національної поліції в області Ігор Максимів розповів, що зранку на лінію 102 надійшло повідомлення про те, що невідомі особи не пускають власника ТОВ «Торговий сервіс»  у приміщення офісу. Поліція прибула на місце події та забезпечувала охорону громадського порядку. Правоохоронці пообіцяли не допустити «ескалації конфлікту»…

  Зайти в офіс Халаменді так і не вдалося. Проте він заявив, що йти з ринку не збирається.

  Одним із основних меседжів Ігоря Халаменди до підприємців були слова про те, щоб вони не платили нікому звичну оплату за місце. За його словами, люди, які зараз керують на ринку, гроші заберуть і втечуть, а згодом навіть сядуть у в’язницю. Йому ж доведеться платити за землю та оренду приміщень.

  Це нормально?

  Станом на 19:15 від правоохоронних органів надійшла пропозиція про врегулювання конфлікту. За словами Тараса Жарського, сторонам запропонували повністю покинути територію ринку до понеділка. Та вийти з ринку просто так Бурі не вдалося. Близько 19:30, як тільки він відкрив дверцята машини, позаду нього вибіг якийсь чоловік та вилив на нього відро лайна.

  «Це нормально?!» – спокійно запитав Халаменда у поліції. Потім зняв куртку, сів у машину з колегами та поїхав геть.

  Зловмисник, який облив Буру нечистотами, намагався втекти, однак його затримали. Ним виявився 33-річний місцевий мешканець. Згодом прикарпатські поліцейські повідомили про підозру франківцю, який вчинив хуліганські дії. Чоловіку оголошено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 296 Кримінального кодексу України. Триває досудове розслідування.

  Зійшли з розуму

  Неділя минула спокійно, а в понеділок, 18 листопада, Жарський з Халамендою вирішили розповісти журналістам, що ж буде далі. Напевно, заради безпеки з дому виходити Бура уже не хоче, зустріч із журналістами відбулася на його подвір’ї.

  “У суботу ми домовилися з двома сторонами, що покидаємо територію, тому представники ТОВ “Торговий сервіс” відсутні на ринку, але невідомі люди там продовжують перебувати, біля них перебуває поліція. Правоохоронні органи займаються бездіяльністю. У суботу поліція не пускала охорону Ігоря Анатолійовича на ринок, вони казали, що забезпечать громадських порядок. Спочатку так і було, а під вечір, коли ми виходили з ринку, стався прикрий інцидент, а самої поліції вже практично не було”, – зазначив адвокат.

  Сам Халаменда розповів, що повертати ринок силовими методами не буде.

  «Це не діло рук мого колишнього партнера, це роблять мої колишні водії та охоронці. Вони просто зійшли з розуму. Нові власники Туяхова і Казанцев проживають на Донбасі, для чого їм бізнес у Франківську?» – сказав Ігор Халаменда.

  Інцидент із відром лайна він прокоментував з гумором. «Зараз трохи сумно, а трохи смішно, але що є, то є. Мало облили, г*вно – це до грошей, можете облити ще кілька разів. Я до цього ставлюся по-філософськи», – зауважив Бура.

  Про стратегію на майбутнє не говорили. Кажуть, краще не розкривати карт, але обіцяють не залишити цю ситуацію на самоплив.

  Ріта БОДНАР                                       

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!