Санлікар розповів, як працюватимуть курорти на новорічні свята

 • Головний санлікар України Ігор Кузін повідомив, що гірськолижні курорти працюватимуть для вакцинованих громадян навіть у “червоній” зоні поширення коронавірусу.  

  Про це йдеться у інтерв’ю головного санлікаря країни Ігоря Кузіна “Інтерфакс-Україна“, пише Українська правда.

  “До Нового року хвиля вже має вийти за територію України… Щодо курортів. Згідно з постановою №1236, яка регулює карантинні обмеження, у нас в “червоній” зоні заборонена робота підйомників, але до вакцинованих ця заборона не застосовується. Ми вже почали говорити з зимовими курортами про режим – яким чином тут забезпечити дотримання вимог протиепідемічного законодавства”, – відзначив Кузін.

  За його словами спільна позиція полягає в тому, що забезпечити контроль за сертифікатами про вакцинацію або ПЛР-тестами на підйомниках складно, тому курорти пропонують певну верифікацію на пункті в’їзду, наприклад на вході в готель або на пункті прокату спортивного спорядження.

  Там турист буде верифікуватися, показувати свої документи про ПЛР-тест або сертифікат, йому на спортивний одяг наклеюють спеціальну наліпку, яка матиме індивідуальний номер і за якою людину можна буде ідентифікувати у випадку спеціальної перевірки. Крім того, буде створена спеціальна база цих номерів.

  Зараз опрацьовується механізм для того, щоби не створювалися черги. Він має бути зручним не лише для туристів, а й для тих, хто перевіряє.

  За словами Кузіна, пропрацьовуються також інші пропозиції, але зараз йдеться про те, щоб зимові курорти були безпечними, а для вакцинованих не було жодних організаційних чи логістичних перешкод.

  Санлікар додав, що курорти також мають запровадити максимально лояльні і адекватні умови для відпочиваючих.

  Він сподівається, що курорти застосовуватимуть якісь інструменти впливу на тих, хто не хоче пред’являти сертифікати.

  “Гадаю, що для таких людей є напівлегальні курорти, якими вони, напевно, і користуватимуться”, – зауважив псоадовець.

  Кузін відзначає, що кінець грудня буде більш епідемічно спокійним, ніж початок листопада, а деякі області вийдуть із “червоної” зони.

  Головний санлікар також заявив, що наразі Україна майже перейшла пік показників.

  Читайте також: У МОЗ змінили термін дії “жовтого” сертифікату

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!