СБУ викрила масштабну схему махінацій із закупівлями шкільного обладнання

 • СБУ викрила масштабну схему махінацій із закупівлями шкільного обладнання. Йдеться про комп’ютерну техніку та інтерактивне устаткування для учнів перших і других класів. 

  Фізкультхвилинку в першому класі Микитинецької гімназії наразі проводять за допомогою ноутбука, який для них нещодавно придбав Косівський районний відділ освіти, пишуть “Подробиці”.

  “Добрий звук, ми з дітками дивимося різне відео. Дивимось мультфільми. Фізкультхвилинки проводимо за допомогою цього комп’ютера. Досить добрий в користуванні”, – каже Уляна, учителька перших класів:

  Таких ноутбуків районний відділ освіти закупив цього року майже три десятки. І все б нічого, та параметри техніки не відповідають вимогам Міністерства освіти – екрани неякісні, вони можуть псувати дітям зір.

  “Відділ освіти – це є окремо юридична особа, вони мають свою бухгалтерію, відокремлений структурний підрозділ. Керівник, який це проводив, несе відповідальність. Я із засобів інформації і пізніше від нього почув що в нього були обшуки. І що є така ситуація”, – каже Петро Іванишин, голова Косівської РДА:

  Із начальником Косівського райвідділу освіти журналістам вдалося поспілкуватися лише телефоном. Розповідає, що умов закупівель вони не порушили, уся придбана ними техніка – доброї якості, та й ціни на неї – ринкові.

  Правоохоронці виявили цілу схему махінацій під час закупівель техніки для нової української школи. У СБУ кажуть: питання почалися ще до організації самих тендерів. У них перемагали “обрані” фірми, оскільки всі вимоги були прописані конкретно під них.

  “Пов’язані з ними суб’єкти господарювання самі готували технічну документацію, де вказували вимоги під свою техніку чи під свої послуги, і передавали розпоряднику бюджетних коштів для того, щоб він вже оприлюднював цю документацію в системі закупівель прозоро”, – каже Марія Римар, речниця управління СБУ в Івано-Франківській області.

 • А всі інші компанії з торгів знімали – навіть якщо пропозиції були вигідніші. Слідчі виявили кілька таких випадків.

  “Співробітники СБУ задокументували факти закупівлі гуртових партій комп’ютерного обладнання з ціною, що вдвічі перевищує роздрібну вартість цих моделей. Для збільшення суми відкату фігуранти закуповували низькоякісну техніку, яка може завдати школи здоров’ю дітей” – додає Марія Римар.

  Імена головних фігурантів цієї справи в СБУ не розголошують, адже слідство ще триває. Та згідно з даними тендерних закупівель, усю цю техніку для шкіл продавали дві столичні компанії.

  Постачали майже по всій Україні. Загалом, за інформацією слідства, до оборудок із закупівлями причетні понад десяток різних комерційних структур. Оперативники вже провели обшуки. Скільки втратив на цьому бюджет – з’ясовують слідчі.

  Читайте також: Посадовці з Галицького та Косівського районів хотіли нажитися на повені

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!