СБУ затримала франківця, який торгував інформацією з державних баз даних

 • Служба безпеки України викрила мешканця Івано-Франківська на продажі інформації з обмеженим доступом із державних баз даних.

  Фахівці з кібербезпеки СБУ зафіксували, що на спеціалізованих інтернет-сервісах з’явилися оголошення з пропозиціями придбати інформацію з баз даних Державної митної та прикордонної служб України.

  Під час перевірки з’ясувалося, що «продавець» під фейковими обліковими записами обіцяє клієнтам дані, зокрема, про перетин кордону українців та іноземців транспортними засобами, терміни їх перебування за кордоном. Такі відомості належать до інформації з обмеженим доступом, несанкціоноване розповсюдження якої заборонено законом. Оплату від замовників зловмисник приймав на банківські картки.

  Оперативники спецслужби встановили, що анонімним продавцем є житель Івано-Франківська. Клієнтами зловмисника були мешканці різних регіонів України.

  Під час обшуку місця проживання чоловіка правоохоронці вилучили мобільні телефони, сімкарти, ноутбук і планшет та банківські картки, на які приймав оплату «послуг».

 • Матеріали кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 361-2 Кримінального кодексу України, щодо несанкціонованого збуту або розповсюдження інформації з обмеженим доступом, передано до суду.

  Нагадаємо, франківця засудили на 11 років за контрабанду наркотиків в особливо великих розмірах

  Фото ілюстративне

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!