Село на Калущині йде під землю

Сьогодні, 24 лютого, відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування.

На комісії виступив сільський голова Кропивника Калуського району Михайло Барнич, зазначивши, що в селі є серйозні геологічні проблеми, які тягнуть за собою небезпеку для тутешніх жителів.

IMG_0624

Кропивник визнано зоною екологічного лиха, частина села розташована на тектонічних пустотах.

Він розповів, що через ситуацію в селі, плану перспективного розвитку по ньому немає, оскільки капітальна забудова на таких територіях заборонена.

«Якщо немає перспективного розвитку села, то хоч розробіть алгоритм відселення людей, кого, коли, куди», – обурився сільський голова.

Крім того, він додав, що Кабмін постановив головним відповідальним за відселення людей обласну адміністрацію, але нічого не робиться більше шести років, зазначивши, що його «годують» пустими відписками.

У відповідь на заяву сільського голови, заступник керівника департаменту екології ОДА відповів, що через брак коштів ніяких робіт проводитись не буде.

«Фінансування припинилось ще в 2014 році і без генерального плану ніяких робіт проводитись не може», – заявив заступник.

В свою чергу секретар комісії Андрій Левкович наголосив, що така проблема існує не тільки в Кропивнику, а в усьому Калуському районі.

Дискусія з цього питання тривала практично годину, проте, в підсумку комісія постановила підготувати звернення до обласної державної адміністрації з проханням підготовки плану дій порятунку села, або надання коштів з обласного бюджету на необхідні кроки.

Рішення підтримали одноголосно.

Нагадаємо, що ТДВ “Рогатинпісок” дозволять розробку нового родовища.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!