Таке запитання турбує жінку, яка проживає у переробленій комунальній квартирі, де спільні ванна, туалет, кухня. Все б нічого, якби не сусідка-п’яниця.
“Обставини склалися так, що з Івано-Франківська переїхала до Калуша, але сюди навідуюся близько двох разів на місяць, на вихідні. Квартира однокімнатна, перероблена з комунальної. Сама комунальна квартира стандартна: три двокімнатні квартири без ванної, загальна кухня та туалет, спільний. З сусідами нам не пощастило, тому завбачливо з двокімнатної облаштували житлову кімнату, кухню та ванну, однак туалет все ще спільний.
На загальній кухні повністю володарює така собі пані, яка щодня випиває і поводить себе дуже навіть агресивно, частенько робить шкоду – відкриває і не закриває крани з водою, одного разу палила мені двері. Про матюки, образи і агресію можу розповідати безліч часу. Ще вона тримає собак, за якими не доглядає. Ввімкнений на повну телевізор, крики, скандали можуть тривати від вечора і до ранку. Жіночка поводить себе так, наче ми знімаємо у неї квартиру, – нарікає дописувачка соцмережі Типовий Франківськ.
Перебування на загальному коридорі обмежується входом, виходом з квартири, користування туалетом уже за потребою:) Останній неприємний випадок: ця пані відкрила перекриту воду (кран на загальному коридорі), у мене в квартирі прорвало трубу, я затопила сусідів. Звичайно, вина лягла на мене. Втім, від відповідальності не втікаю, справді труба була пошкоджена і ми з сусідами все узгодили, однак, якби вона не відкривала кран, неприємності можна було уникнути. Коли трубу прорвало і полилася вода, сусідка пропонувала просто вибити мої двері, нікому не сказавши, що кран перекривається у загальному коридорі, а не в моїй квартирі. Добре, що інші сусіди розумніші, кран таки перекрили, однак вона декілька раз знову його вмикала і людям зі стелі продовжувала текти вода. Під час цього потопу я була у Калуші, на жаль у сусідів був не дійсний номер телефону, тому приїхала вже після скоєного. Писали заяви у поліцію неодноразово – адміністративне порушення, мінімальний штраф, жіночка тиждень спокійна, а далі все починається заново. Хочу запитати у вас – що робити з такими людьми?
Благо, що буваю тут рідко, однак і ці дні не проходять спокійно. Загальний коридор і туалет у жахливій антисанітарії – собачі фекалії, бруд, зіпсована їжа, гори немитого посуду. Тільки коли приїду, одразу до мене – “Мий, прибирай”, хоча я відношення до того бруду не маю ніякого. Куди можна звернутися, щоб таку людину якось втихомирити? Чи є якісь інстанції, окрім поліції, куди можна звернутися? А чи можливо подати позов до суду на таку сусідку і на яких підставах? Вірю у велику силу інтернету та сподіваюся на ваші поради”.
Коментар юриста.
Жінці потрібно знати, у кого стоїть на балансі це помешкання. Кому вона платить квартплату. У разі неприємностей, які створює сусідка, вона повинна викликати спеціалістів-комунальників, які обслуговують їхній будинок, які й складуть акт. У потерпілої має бути на руках документ. Як тільки трапляється такий випадок (пошкодження крану, труби), жінка одразу повинна викликати цю службу, яка складе акт про те, що сусідка наносить їй матеріальну шкоду.
Поліція не уповноважена складати акти про те, хто винен “у потопах”. Ще один варіант – звернутися до суду про стягнення збитків, які наносить сусідка. Правда, потерпіла повинна мати на руках чеки про витрати на ремонт. Оскільки сусідка вживає алкоголь, то вона повинна мати або пенсію, або зарплату. У такому випадку суд буде стягувати з неї по 20% за завданні збитки. Тоді сусідка або буде менше пити, бо не буде грошей, або поводитиметься адекватно.