Що таке ортодонтичні пластинки для вирівнювання зубів

 • Перші ознаки неправильного прикусу проявляються задовго до формування постійних зубних рядів. Ортодонти рекомендують починати лікування в період до зміни молочних зубів. На цьому етапі активно ростуть щелепні кістки, а постійні зуби готуються до прорізування. Скорегувати дефекти прикусу у дітей та дорослих допоможуть ортодонтичні пластини: https://familydent.ua/plastyny-dlya-vyrivnyuvannya-zubiv/ які встановлюють у стоматології Family Dent. Вони усунуть аномальну оклюзію на перших етапах її появи й стануть чудовою профілактикою проблем із прикусом у майбутньому.

  Що таке пластина на зуби

  Зубні пластинки – це коригувальні апарати, що складаються з трьох конструктивних елементів – пластмасової основи, металевих скоб з кільцями для кріплення і центрального гвинта. Конструкції фіксуються на бічних зубах і чинять постійний тиск на ряди, зсуваючи одиниці в здорову позицію. Для регулювання розміру пластини використовують ключ. З його допомогою прокручують центральний гвинт, через що дуги розширюються, звільняючи простір для прорізування постійних зубів.

  Зазвичай пластини застосовують для корекції прикусу в дитячому віці, але їх можуть призначити й дорослим. Для виготовлення пластмасової основи використовують гіпоалергенні полімерні матеріали.

  ортодонтичні пластинки для вирівнювання зубів

  Коли потрібно ставити пластинку на зуби

  Оптимальний середній вік для встановлення пластини на зуби – 8-12 років. У цей період відбувається зміна прикусу, тимчасові одиниці поступаються місцем постійним. Зубощелепна система зміцнюється, але залишається досить гнучкою і легко піддається корекції. Коли процес формування щелеп завершується, конструкції втрачають свою ефективність. У такому разі з їхньою допомогою можна виправити лише незначні дефекти фронтальної групи. Дорослим пацієнтам ортодонти призначають інші ортодонтичні конструкції – брекети або елайнери. У складних клінічних випадках може знадобитися операція.

  Види пластинок для зубів

  Сучасна стоматологія розрізняє два види зубних пластинок – знімні та незнімні.

  Знімні

  Апарати цього типу пацієнт може самостійно витягти з ротової порожнини та надіти назад. Для їх фіксації в конструкції передбачені спеціальні гачки. Діставати знімні пластини з рота рекомендується під час їжі та чищення зубів. Схему носіння апарату в інший час призначає лікар. Терміни лікування залежать від кількості дефектів, їхнього ступеня і віку пацієнта. У середньому терапія займає 6-8 місяців. Основна проблема таких конструкцій – відсутність дисципліни у дитини.

  Незнімні

  Конструкцію встановлює лікар-ортодонт, закріплюючи металеві дуги на коронках зубів. Принцип роботи схожий на знімні пластики: вони тиснуть на зуби та зміщують їх. Її тривалість також становить 6-8 місяців. Встановлювати незнімні пластинки можна відразу після прорізування опорних зубів. Основний плюс – дитина не зможе сама зняти пластики.

  Як встановлюється ортодонтична пластина

  Лікування неправильного прикусу починається з діагностики. Дитина приходить на прийом до лікаря, який оглядає зубні ряди, виявляє наявні дефекти та призначає рентгенологічне дослідження. За результатами процедури формується уявлення про особливості зубощелепного апарату, знімаються зліпки, готується гіпсова модель. Конструкцію виготовляють індивідуально для пацієнта, щоб домогтися максимальної ефективності під час лікування. На контрольному прийомі ортодонт фіксує конструкцію на зубах, виконує підгонку і пояснює малюкові, як знімати й одягати пластину. Від моменту першого відвідування клинки до встановлення апарату зазвичай проходить не більше двох тижнів.

  Як довго потрібно носити зубні пластинки

  Пластини незнімного типу перебувають на зубах постійно і лише періодично підкручуються за допомогою ортодонтичного інструменту. Через регулярний вплив на ряди терміни носіння у таких систем істотно менші. Знімні установки рекомендується використовувати не менше 20 годин на добу, а ще краще – 22 години. Терміни корекції визначає ортодонт. Він призначає дати контрольних візитів, оглядає зуби та відстежує зміни. Якщо ступінь порушень прикусу легкий або помірний, лікування пластинами займає пів року.

   

   

   

  Реклама

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!