“Затишний дім”: франківці платитимуть гроші новому комунальному підприємству

 • В Івано-Франківську створили нове комунальне підприємство “Затишний дім”. І частина грошей, які люди платять за свої квартири, відтепер йтиме цьому КП.

  Нове КП обслуговуватиме житловий фонд теперішніх «Теплий дім», «Дирекції замовника» та будинків, які були на балансі приватника «Балтія сервіс».

  “Мешканці заслуговують на якісні та вчасні комунальні послуги, за які вони й сплачують свої кошти. Я зараз незадоволений тим, що за навіть мінімальні ремонтні роботи, які проводять у будинку, людям виставляють окремі додаткові рахунки. Низка робіт має робитися коштом інвестиційної складової. Саме для цього і вирішили створити КП «Затишний дім». Щоб було затишно”, – пише міський голова Руслан Марцінків.

  За словами мера Франківська, запроваджується так званий “принцип інвестиційної складової”. 

  “До прикладу, ще 5-10 гривень щомісячних платежів відкладатимуться саме як ця інвестиційна складова. І саме цими коштами інвестиційної складової мають робитися роботи. До прикладу, ремонт ліфтів. Без жодних додаткових рахунків. Громада має чітко знати, за що платить кошти і має бути впевненою в тому, що першочергові роботи будуть виконані їм вчасно!”, – запевняє Руслан Марцінків.

  Втім, не всім франківцям така ідея “перерозподілу коштів” припала до душі.

  “Тобто у всіх зросте квартплата на 5-10грн (точність зашкалює) і всім будуть все робити “задурно”? Геніально! Просто “Боги економіки”!”, – пише франківець Василь Ковальчук.

  За словами ж колишнього члена виконкому та депутата Івано-Франківської районної ради Вадима Войтика, це повідомлення від мера має в собі одразу кілька неправд.

  “Інвестиційна складова має бути передбачена тарифом. А він давно побудинковий і його зміни затверджують виключно співвласники будинків. Тобто за нормами закону, виконавці чергового мерського капризу повинні тепер поскакати по всім будинкам, підписати їх під рішенням про управління новим, тепер “затишним” домом, і під новими тарифами, що мають інвестиційну складову. Крім того, ця складова є обманом і головним джерелом корупції. У Франківську рішенням міськради (зі свободівською більшістю) від неї відмовилися 10 років тому. Це брехня, що хтось щось буде накопичувати. Це оподаткування ремонтів одних будинків за рахунок інших”, – йдеться у дописі Войтика.

  Читайте також: Марцінків анонсував збір підписів і акцію протесту через тарифи на газ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!