Щороку онкологію знаходять у 60-70 прикарпатців

 • 28 травня відбулася конференція за результатами місячника обстеження населення області. Обстежували людей на наявність раку шкіри та меланоми.

  Зокрема, всього 758 пацієнтів здали аналізи на наявність захворювань, у 12 із них виявили злоякісні утворення, у трьох знайшли рак щитовидної, а ще у двох – рак грудей. Також, відомо, що двоє з них вже прооперовано.

  Професор Національного Медичного університету Скрипко Василь заявив, що для обстеження людей було створено 2 бригади лікарів – Прикарпатського клінічного онкологічний центру та Коломийського відділення, які проводили обстеження на місці. Також, він каже, що на Прикарпатті кожного року виявляють близько 60-70 випадків злоякісних утворень, із них майже 70% на останніх стадіях.

  «Найбільша проблема – пацієнти звертаються на пізній стадії захворювання», – акцентує чоловік.

  Завідувач відділення пухлин голови, шиї та грудної клітки Прикарпатського клінічного онкологічного центру Василь Бойко зазначає, що основний фактор ризику – це вік після 45 років, наступний фактор – генетична схильність до захворювання.

  «Відтак, в населення має бути краща обізнаність в цих питаннях, тому я закликаю всіх – сходіть до лікаря та обстежте свій організм» – говорить лікар.

  Зараз у Івано-Франківській області є всього 2 цитологи, які спеціалізуються на виявленні злоякісних утворень щитоподібної залози. Для цього необхідно звертатись у Обласну клінічну лікарню та у Прикарпатський онкологічний центр.

  Нагадаємо, У центрі Франківська атовці зібрали понад 150 тисяч для онкохворої дитини і на храм

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!