Щороку в Івано-Франківській ОКЛ роблять 150 операцій на щитовидній залозі

«В обласній клінічній лікарні ми використовуємо все необхідне обладнання, яке дає нам можливість скоротити час операції, значно зменшити крововтрату, запобігти післяопераційним ускладненням і дозволяє пацієнтам швидше відновитися після лікування», – розповів про переваги сучасного обладнання в ОКЛ, обласний хірург Володимир Пилипчук.

Для операційної Центру ендокринної хірургії придбали лапароскопічну відео-стійку, завдяки якій, переконані фахівці, проводяться операції малотравматичним способом – через невеликі розрізи на тілі. Цей метод допомагає уникнути багатьох ускладнень, одужання після таких операцій настає швидше.

Щорічно в Центрі хворим Прикарпаття та інших областей України виконується близько 150 втручань на щитоподібній залозі різної складності з приводу вузлових та дифузних новоутворень. Рання діагностика передракових станів та онкологічної патології залози проводиться в кабінеті пункційної біопсії з якісним цитологічним аналізом матеріалу. Кожного року здійснюється близько 300 таких пункційних досліджень.

Складні оперативні втручання на ендокринних органах виконуються хірургами відділення та працівниками Івано-Франківського національного медичного університету – к. м. н., головним спеціалістом ДОЗ ОДА з хірургії В. Пилипчуком, к. м. н. А. Вацебою та к. м. н. Р. Кузенком.

Останні три роки у Центрі ендокринної хірургії також запроваджено та успішно виконується біля 30 оперативних втручань на паращитовидних залозах.

У хворих із недугами надниркових залоз широко запроваджені операції адреналектомії. В 2010 році в Центрі було вперше виконано лапароскопічну адреналектомію. Від тоді щороку проводиться понад десяток оперативних втручань з добрими безпосередніми та віддаленими результатами.

Лікарі постійно  вдосконалюють свої професійні навички в провідних навчальних закладах держави, що і  дає змогу запровадити нові методики операцій та здійснювати їх на сучасному рівні.

Нагадаємо, Щороку в Івано-Франківській ОКЛ роблять 150 операцій на щитовидній залозі.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!