В Івано-Франківську продовжує свою роботу Школа галицького політика. Громадських активістів, нинішніх та майбутніх політиків навчають професійні тренери у різних сферах, дотичних до політичної діяльності. Започаткувала Школу Українська Галицька Партія.
Цього разу навчання було поділене на дві секції: місцеве самоврядування та публічний виступ. У першій частині тренер зі Львова, юрист, керівник інформаційно-правового центру «Наше право» Юрій Танасійчук говорив про інструменти участі громадян у прийнятті рішень.
«У Школі галицького політика ми розповідаємо про ті практики, які сьогодні є в Україні, про можливості реалізації своїх ідей, а вони є завжди, – наголошує пан Юрій. – Зокрема, сьогодні говорили про можливості реалізації прав громадян через місцеве самоврядування. Ми на своїх навчаннях даємо практичні поради, з власного досвіду. Бо якщо нам важко впливати на якісь загальнонаціональні процеси, то тут, на місцях, ми можемо бути навіть дуже ефективними. І є люди, які готові братися до роботи. Наше завдання – надати максимум інформації, яку би вони потім могли використати і втілити у своїй діяльності».
У другій частині навчання тренер з риторики, ораторської майстерності і дикції Христина Стефінів розповідала, як правильно будувати публічний виступ.
“У контексті публічних виступів саме аудиторія є найважливішою для нас. Дуже важливо для лектора дотримуватися правила 5 секунд, щоб встановити зоровий контакт з аудиторією. Перша фраза – можна використати приказку, прислів’я, а потім відрекомендуватися і розповісти, хто ти. У кожній самопрезентації має звучати якась пропозиція”, – це лише дещиця із того, що розповіла на навчанні п. Христина.
У навчанні взяв участь і заступник голови Української Галицької Партії Роман Лозинський. Він відзначає практичність таких тренінгів. «Ми в Галицькій Партії щоденно працюємо над реалізацією певних ініціатив, – розповідає пан Роман. – І хочемо, щоб наші партійці були максимально активними, долучались до різних партійних проектів. А щоб будь-яка громадська активність була ефективною, потрібні певні знання. Тому ми і проводимо різні навчання. Ми завжди націлені на максимальну практичність, щоб здобуті тут навички і знання змогли допомогти учасникам Школи втілювати свої ідеї».
За практичними порадами з Городенківщини приїхав на навчання сільський голова Котиківки Іван Вережак: «Сьогодні тут розглядається одна з дуже важливих тем – об’єднання територіальних громад. Наше село і Городенківський район перебувають якраз у стадії об’єднання. Говорили про наповнення бюджету, про повноваження територіальних громад і чому саме потрібно об’єднуватись. Тут зібрались люди, в яких є запитання, щоб обмінятись думками, послухати більш досвідчених спікерів. Це дуже корисно і пізнавально».
Тож учасники та організатори Школи в Івано-Франківську залишились задоволені навчанням. І чекають наступних зустрічей. Школа галицького політика працює у трьох обласних центрах Галичини: Івано-Франківську, Львові та Тернополі. І запрошує на навчання усіх, хто хоче творити нову якісну українську політику.
«Ми намагаємося сформувати нове покоління політиків, які би навчились справді служити своєму народові, Україні. На такій місії політиків часто наголошував Блаженніший Любомир Гузар. Наша партія сповідує християнсько-демократичні цінності, – каже голова Івано-Франківського осередку УГП Наталія Сербин. – Найважливіше, щоб люди йшли у владу за покликанням, а не заради лобіювання власних інтересів. Школа галицького політика дає знання і пропагує цінності. Тому вірю, що нам таки вдасться привести до влади людей, які не будуть мати жаги до корупції, а які свою політичну діяльність будуть розцінювати як місію, як покликання служити людям».
Наталя Федоляк