Транспортну галузь Івано-Франківська слід негайно реформувати, – Наталія Сербин

Сьогодні, 20 лютого, відбувся брифінг за участі голови Івано-Франківської міської організації УГП Наталії Сербин щодо ситуації з міськими пасажирськими перевезеннями в Івано-Франківську.

Українська Галицька Партія направила звернення до міського голови Івано-Франківська Руслана Марцінківа з конкретними пропозиціями щодо реформування транспортної галузі міста. Її члени просять мера та міську раду підтримати звернення УГП до Міністерства інфраструктури України, оскільки впровадження декотрих кроків потребують змін у відповідних законах.

Незадоволення станом міського пасажирського транспорту громадянами, постійні претензії до перевізників, хаотичні спроби реформувати систему перевезень з боку влади – це характерні риси транспортної галузі більшості міст України, в тому числі й Івано-Франківська, кажуть в УГП.

“Влада активно розвиває комунальний транспорт. Але він становить лише 20% ринку перевезень, що є недостатнім. КП “Електроавтотранс” є збитковим. Приватні перевізники, в свою чергу, вимагають підвищення ціни на проїзд, хоча автобуси старі та часто навіть не прибираються”, – каже голова міського осередку партії Наталія Сербин.

На думку активістів, місту бракує цілісної стратегії розвитку ринку міських транспортних перевезень. Щоб реформувати цей ринок, УГП пропонує:

  • змінити механізм відбору перевізників – не роздавати маршрути, а закуповувати послугу з перевезення пасажирів. Основним критерієм має бути ціна за один кілометр пройденого шляху;
  • впровадити електронний квиток;
  • передати управління перевезеннями окремій управляючій компанії, щоб запровадити якісний менеджмент;
  • водії не повинні мати справу з грошима та квитками, а пасажири мають отримати можливість купувати квитки через усі можливі засоби – від кіосків до терміналів;
  • створити рівний доступ до ринку перевізникам різних форм власності.

В результаті впровадження таких змін на ринок зможуть вийти добросовісні перевізники, громада отримає кращі послуги, а якісне управління перевезеннями наблизить нас до європейських стандартів, переконані в Українській Галицькій Партії.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!