До школи – за місцем реєстрації: у Франківську школи закріплять за територіями обслуговування (СПИСОК)

 • Нова реформа в освіті передбачає не тільки 12-річну програму навчання, а й ліквідацію спеціалізованих шкіл. Учні, які вчаться у таких закладах, ще закінчать навчання за старою програмою.

  Однак змінюється порядок зарахування майбутніх першокласників до шкіл. Тепер їм вже не доведеться проходити конкурсний відбір, як це було раніше у деяких школах. Усі загальноосвітні заклади будуть орієнтуватися, насамперед, на тих дітей, які належать до території їхнього обслуговування.

  Другого травня сесія Івано-Франківської міської ради має затвердити розподіл шкіл на території обслуговування. Директор департаменту освіти та науки Ігор Смаль пояснює, що за кожною школою буде закріплена певна територія. Діти, які проживають у її межах, досягнувши шестирічного віку, гарантовано отримують місце в цьому навчальному закладі, незалежно від його виду. Проте якщо в будь-якій іншій школі після прийому закріплених за нею дітей залишаться місця, то можна відправляти дитину і туди. Втім, у такому випадку вже буде проводитися конкурс.

  Ігор Смаль зазначає, що батьки можуть писати заяви на прийом дітей у різні школи. Можливо, за результатами конкурсу дитина пройде в школу, яка за нею не закріплена. Опріч того, перевагу отримуватимуть учні, брати і сестри яких вже навчаються у цих закладах. Тут уже все на розсуд керівника школи.

  Детальніше про це читайте у матеріалі “Школа стає ближчою”.

 • Пропонуємо вам ознайомитися з проектом рішення щодо територій обслуговування, за якими закріплять школи. Однак він ще не остаточний, і можливі зміни.

   

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!