“Шлях до гір”: у Франківську показали документальний фільм про пошуки пам’яті

Сьогодні, 7 грудня, в Івано-Франківську стартував XVI Мандрівний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA, який триватиме до 25 грудня. Цього року франківцям покажуть понад 20 документальних фільмів.

Основними майданчиками для показів будуть кінотеатр “Люм’єр”, молодіжний центр “Параграф”, простір “Вікно в Америку” на базі обласної бібліотеки, мистецький центр “Підземний перехід “Ваґабундо” та приміщення Франківського драмтеатру. Також деякі фільми покажуть у школах області та в’язниці.

На відкритті фестивалю показали фільм італійської режисерки Міколь Рубіні “Шлях до гір”. Картина про те, як вона подорожувала в село на Прикарпатті та шукала будинок, де народився її дідусь, який звідти переїхав до Італії. На показ з Італії приїхала і сама режисерка Міколь Рубіні.

“Я шукала будинок, де багато років тому жив мій дідусь. В мене була лише стара фотознимка і назва місцевості. І я, побачивши схожий будинок за огорожею, прониклася драматургією ситуації. Так виникла ідея фільму. Ми живемо у непевному світі, і мусимо турбуватися про своє коріння”, – розповіла режисерка картини.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!