Шмигаль: до кінця 2024 року плануємо бути повністю готовими до вступу в ЄС

 • Україна планує до кінця 2024 року бути повністю готовою до вступу в Європейський Союз.

  Прем’єр-міністр Денис Шмигаль зазначив, що Україна вже виконала близько 70% Угоди про асоціацію з ЄС, а до кінця року має набути чинності «митний безвіз», а після цього — «промисловий безвіз» та «цифровий безвіз», пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Громадське”.

  «Євроінтеграційна робота не припинялася ні на день. І вже до кінця 2024 року ми плануємо повністю бути готовими вступити в Європейський Союз. Це наш ціннісний та цивілізаційний шлях», — запевнив прем’єр.

  Глава уряду зазначив, що Україна вже змогла інтегруватися в енергетичний простір ЄС, приєднатися до європейської енергомережі, домогтися скасування мит на український експорт та «транспортного безвізу».

  Спікер Верховної Ради Руслан Стефанчук раніше повідомляв, що до кінця 2022 року Верховна Рада України планує ухвалити всі закони, необхідні для старту переговорів про вступ до Європейського Союзу. За його словами, основна активність щодо євроінтеграційного треку в сесійній залі розпочнеться у вересні. Депутати планують виконати сім вимог, які Україна отримала майже місяць тому.

  Нагадаємо, 23 червня Європейська рада надала Україні статус кандидата в члени ЄС. Тепер для того, щоб розпочати переговори про вступ, Україна має виконати низку рекомендацій Єврокомісії.

  До теми: Євросоюз планує створити трастовий фонд для відновлення України

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!