Шмигаль: Україна готує заявку на членство у Євросоюзі

 • Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна готує заявку на вступ до Європейського Союзу.

  “Історична пропозиція прем’єр-міністра Словаччини Едуарда Хегера про членство України в Європейському Союзі. Вже готуємо заявку. Народ України давно зробив свій вибір. Щира вдячність за дієву підтримку!”, – зазначив прем’єр-міністр, повідомляє “Європейська правда”.

  Тим часом агентство “Інтерфакс-Україна” повідомило, що ЄС очікує отримати запит президента Зеленського невідкладно надати Києву членство у ЄС найближчим часом. Після цього розпочнеться процедура розгляду запиту, розповів на умовах анонімності журналістам в понеділок у Брюсселі високопоставлений європейський урядовець.

  “Вчора я безпосередньо сім чи дев’ять разів розмовляв із міністром закордонних справ. Я розумію так, що заявка на її завершальній стадії. Я очікую, що, найімовірніше, ми її отримаємо найближчим часом, потім, і це цілком очевидно, розпочнеться процедура відповідно до договору – Рада ЄС розгляне заявку дуже швидко, щоб ухвалити рішення, чи робити запит щодо термінової думки з боку Європейської комісії. А тому цілком зрозуміло, якою є процедура. Отже, ми розраховуємо отримати заявку найближчим часом”, – сказав співрозмовник агентства.

  Відповідно до процедури, заявка на членство у ЄС повинна бути направлена головуванню Ради Євросоюзу. Зараз Раду очолює Франція.

  Співрозмовник зазначив, що процедура розгляду заявки України може бути важливою для президента Зеленського з огляду на те, що це питання може бути потенційно використане на переговорах з РФ, оскільки Євросоюз – це проєкт, який базується на основі миру та вирішення конфлікту шляхом діалогу.

 • Читайте також: Зеленський: Україну треба негайно приєднати до ЄС

  Переговори України і Росії закінчилися

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!