Шмигаль закликає світ надати Україні сучасні системи ППО, щоб закрити небо

 • Україні потрібні сучасні системи протиповітряної та протиракетної оборони, які дозволять закрити небо, захисти людей і об’єкти критичної та енергетичної інфраструктури від російських ракетних атак.

  Про це Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль сказав під час міжнародної конференції «Солідарність з українським народом» у Парижі, повідомляє кореспондент “Укрінформу”.

  «Ми розуміємо, що Росія продовжить терористичні атаки та не відмовиться від намірів зруйнувати нашу енергосистему. Вони хочуть занурити нас у темряву. Для того, аби цього не сталося, нам потрібна допомога цивілізованого світу. Нам потрібні сучасні протиракетні та протиповітряні комплекси, аби захистити наше небо», – сказав Шмигаль.

  Глава уряду наголосив на тому, що попри безпрецедентний рівень атак Росії поки не вдається знищити нашу енергосистему. Вона зберігає цілісність та керованість.

  «Наші енергетики – справжні герої, які 24 години на добу роблять свою роботу. Те, що потребує місяців, вони роблять за кілька тижнів або за дні. Саме завдяки їхньому професіоналізму українці мають світло принаймні по кілька годин на день», – додав Шмигаль.

  Раніше він зазначив, що масовані ракетні атаки на критичну інфраструктуру України, яка забезпечує життєдіяльність населення, особливо в цей важкий зимовий період, не припиняються. Лише з 10 жовтня росіяни випустили понад тисячу крилатих ракет і дронів по цивільній енергетичній інфраструктурі.

  За словами прем’єр-міністра, останні атаки РФ на електроенергетичну систему призвели до того, що половина енергетичної інфраструктури України пошкоджена. Ці пошкодження призвели до дестабілізації електромережі та необхідності застосування планових і позапланових відключень електроенергії. Це впливає на всі сектори економіки та соціального життя України.

  Шмигаль переконаний в тому, що Росія не зможе зламати українців, а історія все розставить на свої місця. Наша країна буде і з газом, і зі світлом, і з водою, їжею, але без Росії.

  До теми: Росія проти України використовує набої 40-річної давнини, – Reuters

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!