Шоломи та гусарські шапки: франківець виготовляє військові головні убори (ФОТО)

  • Іванофранківець Анатолій Євстигнєєв вже десять років виготовляє та реставрує старовинні військові головні убори.

    Серед його робіт – пікельхельми, шоломи та гусарські шапки, пише “Суспільне Карпати”.

    Для майстра ця справа, насамперед, – хобі.

    “Мені в руки потрапила схожа така кокарда, орлик. Я зацікавився, звідки він. Почав “копати інформацію”, шукати. Познайомився з людьми, майстрами, які вже були на той час в Україні. Спробував, вийшло, сподобалося і так затягувало, затягувало і затягнуло”, – ділиться реставратор.

    Анатолій Євстигнєєв виготовляє убори німецької армії періоду Першої світової війни.

    “У таких єгерські батальйони були, кулеметники, в таких – просто піхота. Вони дуже цікаві, вони мене приваблюють своїм виглядом, класні, як на мене. Кожна дитина, кожен хлопчик – у душі – вояка. Пістолети, автомати, палки. З цим бігають, граються. І якраз маленькі діти – маленькі іграшки, великі діти – великі іграшки”, – говорить майстер.

    Найчастіше Анатолій займається реставрацією уборів. Каже, що люди часто знаходять такі кашкети у себе на горищі. Їх викуповують колекціонери, а потім просять реставратора привести виріб до ладу.

    Свою роботу над кашкетом Анаталій починає з деталей. Їх потрібно почистити. Деякі з них реставратор моделює та відновлює. Кожен головний убір Анатолій Євстигнєєв шиє власноруч.

  • “За сто років на деталях багато чого збирається. Наприклад, на цій кокарді, не вистачає трішки детальки, буду моделювати. Зроблю нову, вичеканю з латуні, додам, допаяю. Потім – чистка, а у цьому випадку – ще й пайка, малювання”, – розповідає майстер.

    Один кашкет Анатолій створює від тижня до місяця. За його словами, робота над кожним є кропіткою та індивідуальною. Майстер каже, що все має бути ідентичним з тими виробами, які солдати носили у той час.

    Матеріал для своїх виробів Анатолій купує в інтернеті, багато чого, каже, знаходить на секонд-хенді.

    Із такими замовленнями до Анатолія найчастіше звертаються колекціонери, працівники музеїв. Часто люди самі знаходять такі вироби і просять їх відновити. Більше тих, хто цінує такі речі, – за кордоном.

    До теми: Франківець розповів, як потрапив на сторінки “Forbes” (ВІДЕО)

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!