Швейцарія не визнаватиме паспорти, видані Росією в окупованих регіонах України та Грузії

 • Закордонні паспорти та інші документи, видані Росією в окупованих районах Херсонської та Запорізької областей України, починаючи з травня 2022 року, також визнаються такими, що суперечать Шенгенським нормам.

  Швейцарія приєдналася до рішення ЄС щодо невизнання документів, виданих Росією на окупованих територіях України та Грузії.

  Про це повідомляє Swissinfo.ch з посиланням на заяву Федеральної ради Швейцарії, передає “Укрінформ”.

  Нові обмеження стосуються документів російського зразка, виданих на окупованих Москвою територіях сходу України, а також у двох грузинських регіонах – Абхазії та Південній Осетії. У 2008 році ці регіони були визнані Росією як незалежні держави, проте більшість країн світу, в тому числі Швейцарія, не визнає їх такими.

  Для поїздок до Шенгенської зони не можна буде використовувати російські закордонні паспорти, видані в Абхазії та Південній Осетії починаючи з серпня 2008 року. Для Криму та Севастополя нова заборона поширюється на російські паспорти, видані починаючи з березня 2014 року. Закордонні паспорти та інші документи, видані Росією в окупованих районах Херсонської та Запорізької областей України, починаючи з травня 2022 року, також визнаються такими, що суперечать Шенгенським нормам.

  Обмеження стосуються звичайних закордонних паспортів та дипломатичних паспортів, посвідчень осіб без громадянства, свідоцтв про повернення, посвідчень особи моряка. Для мешканців постраждалих регіонів зберігається можливість отримання гуманітарних віз, віз, виданих з міркувань національного інтересу, а також віз, зумовлених міжнародними зобов’язаннями.

  Читайте також: У Швейцарії підтримали реекспорт зброї в Україну

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!