Про це виконувач обов’язків міністра розповіла в інтерв’ю Радіо Свобода:
“Є дуже чіткі причини, чому викликати “швидку”, і коли “швидка” має виїжджати. Це коли є температура більше 40 градусів, або коли є біль в серці, або проблема дихання і так далі. Те, що було колись, що “швидка” надавала послуги первинної ланки, вже не буде продовжуватися. “Швидка допомога” має надавати екстрену медичну допомогу. Дуже правильно інколи диспетчері передають це на сімейних лікарів або на службу невідкладних станів. Але, насправді, треба перше подзвонити до свого сімейного лікаря, якщо є температура”, – сказала Супрун.
За її словами, на 103 треба дзвонити в екстрених випадках, коли немає впевненості, чи можна ще чекати зі зверненням. У випадках застуди, підвищення температури (навіть до 39 градусів) пацієнт має телефонувати своєму лікарю і вирішувати всі питання з ним.
“Як є причина, чому лікар повинен приїхати до свого пацієнта, то вони мають домовитися, щоб лікар приїхав. Як лікар може по телефону надати пораду, а як пацієнт може приїхати до самого лікаря, як це потрібно, то вони так і домовляються”, – пояснила Уляна Супрун.
Читайте також: Всі школи Калуша закривають на карантин