Сімейна медицина: як працюють лікарі у Старобогородчанській ОТГ

 • Сьогодні, 5 вересня, відбувся прес-тур до Старобогородчанської об’єднаної територіальної громади.

  Представники та керівники ОТГ розповіли, чого досягли за цих півтора роки.

  У громаді є й своя амбулаторія, яку нещодавно “підмочила” буря – адже будівлю наразі ремонтують і добудовують, тож частина даху була знята. В ній працюють не терапевти, ортопеди та “лори” – а сімейні лікарі.

  Уляна Остапишин, сімейний лікар амбулаторії загальної практики, розповідає: роботою в умовах об’єднаної територіальної громади цілком задоволена.

  “Працюю тут я вже три роки, після закінчення інтернатури по сімейній медицині та лікувальній справі, обслуговую практично шість тисяч населення. Спочатку я була сама, тепер є ще троє лікарів – всі широкого профілю. Ми від’єдналися від Богородчан, і тепер більше населення приходить сюди. Люди довіряють нам та охоче йдуть на прийом. Звісно, коли є сумнів в якомусь діагнозі чи аналізі, коли потрібна консультація – звертаємось до спеціалістів з Богородчан чи Івано-Франківська, але в загальному ми справляємося добре”, – пояснює Уляна Остапишин.

  За її словами, в амбулаторії працює лабораторія, де роблять типові аналізи, є нещодавно закуплений електрокардіограф, покази якого тут же читають та розшифровують, придбано реанімобіль, на якому лікарі їздять на виклики. А от на рентген пацієнтів доводиться відправляти до райцентру.

 • Хворіють старобогородчанці, традиційно, більше восени та взимку. Влітку ж ідуть переважно медогляди та вакцинація.

  Читайте також: Як навчаються школярі у Старобогородчанській ОТГ

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!