Скарбниця чудесних зцілень

 • Лікар лікує, а зцілює Господь. У цьому переконуються навіть найвпертіші скептики, побувавши в бориславському храмі святої Анни, що на Львівщині. Сотні зцілень і понад півтисячі мощів різних святих – ця церква є унікальною в світі.

   

  Реліквії з усього світу

  Свого часу Блаженніший Любомир Гузар сказав: «Храм святої Анни – це церква-лічниця, де лікар – Ісус Христос разом зі своїми апостолами та іншими Божими угодниками».

  Храм є колишнім римо-католицьким костелом, який збудували ще в 1902 році. Після закриття в часи комуністичної експансії приміщення слугувало складом для солі, згодом тут був магазин меблів, потім – похоронне бюро і навіть краєзнавчий музей.

  Ренесанс почався у 1989-му, коли храм освятили. Тоді ніхто й не здогадувався, що через два десятки років ця церква стане унікальною скарбницею.

  Сьогодні тут зберігаються мощі 700 святих. Такого немає ніде в світі. Всі мощі зібрав  парох храму отець Роман Василів. Кожна з бориславських реліквій має ватиканський документ, що підтверджує її автентичність.

   

  Унікальний мощівник

  Щосуботи у церкві святої Анни повно люду. Всі приїжджають з надією на оздоровлення. Після Літургії відбувається єлеєосвячення (помазання тіла спеціальною олією (єлеєм) для заклику Божої благодаті), прикладання до голови Євангелія та унікального мощівника, в якому вміщені частинки найдорогоцінніших скарбів християнства – 54 реліквії, пов’язані із життям та смертю Ісуса Христа. Це час точка ясел, де лежав Ісус, часточки хітона, ризи і плащаниці, яка нині зберігається в Турині, скалка столу, за яким зібралися Ісус та апостоли під час Таємної вечері, часточка колючки з тернового вінка, часточка каменю з Гробу Господнього і того каменю з Гетсиманського саду, де молився Ісус. Є навіть часточка Животворящого хреста і волосина Богородиці.

  Кожна з частин дивовижного мощівника запечатана спеціальною печаткою, зокрема і архієпископською.

  Серед щоденно доступних мощівників – три великих і декілька менших, де зберігаються мощі святих.

  причастя

  Причастя

  Під час Літургії

  Під час Літургії

  мощі святих

  Мощі святих

  людина молиться біля мощів

  Молитва біля мощів

  головний мощівник з реліквіями християнства

  Головний мощівник з реліквіями християнства

  великий мощівник

  Великий мощівник

 • Церква св.Анни

  Церква св. Анни

  Святе тепло

  Отець Роман показує книгу зцілень, куди люди, які одужали завдяки молитвам у храмі св. Анни, записують свої історії. Багато сторінок уже списані подячними відгуками. Також тут є ціла гора виписок із лікарень, які засвідчують цілковите одужання. Майже всі, хто зцілювався біля мощів, розповідають про тепло, яке відчували під час дотику.

  «Найперше зцілення відбулося в 2009 році, – каже парох. – Дівчинка мала на руці доброякісну пухлину розміром з яйце. Лікарі казали негайно оперувати, аби уникнути раку. Сім’я молилася до мощів святих Олімпії та Лаврентії, дівчинка притулила хвору руку до реліквії. Через три дні пухлина щезла».

   

  Дива і віра

  Всі, хто при­хо­дить до цер­кви святої Ан­ни, на­ма­га­ють­ся знай­ти свого свя­то­го зас­туп­ни­ка, того, який зможе зцілити їхню недугу, адже ко­жен свя­тий має власні улюб­ле­ні спра­ви.

  Святі Іпатій та Боніфатій оберігають від наркоманії, алкоголізму, ігроманії тощо. Святий Валентин – покровитель психічнохворих і тих, хто страждає від епілепсії.

  Святий Юда-Тадей, троюрідний брат Ісуса Христа, є помічником у безвихідних ситуаціях. Отець Роман розповідає про хлопчину зі Стрийщини, який чотири роки не міг ходити. Дев’ять днів хлопець молився до мощів Юди-Тадея, а вся сім’я протягом цього часу причащалася і постила за одужання дитини. Вже на сьомий день малий бігав по храмі.

  Святий Бенедикт – великий чудотворець, заступник Європи, від якого походить Західне монашество, охоронець від ворожби, стихійних лих. Особливу силу мають медалики святого Бенедикта. Їх виготовляють отці-бенедиктинці, а головний католицький екзорцист (священик, який молитвами звільняє людину від злого духа) отець Габріель Аморт екзорцизмує ці медальйони на мощах святого Бенедикта. Медалик можна носити на шиї як підвіску або чіпляти до вервиці. Часто люди закладають його у фундаменти власних осель, вішають над вікнами, вхідними дверима. Вже неодноразово парафіяни храму святої Анни свідчили, що медалик святого Бенедикта захистив їхні помешкання від злодіїв.

  Святі Йосиф і Спиридон є помічниками у фінансовій скруті й безробітті. Святий Пантелеймон – універсальний цілитель, допомагає у будь-якій недузі. А завдяки мощам Домініка Савіо в храмі святої Анни відбулися аж 33 випадки зцілення від безпліддя.

  Святий Йосафат відзначився зціленням недуг очей. 12-річний хлопчина з Івано-Франківська бавився у школі з друзями. Товариші невдало пожартували і, вибігаючи з класу, зачинили перед ним двері. Хлопчик сильно вдарився головою і втратив не лише свідомість, але й зір. Куди батьки тільки не возили малого: в одеську та київську клініки, закордонні медзаклади… Все марно.

  «До нашої церкви мама привела сина за руку, – каже отець Роман. –  Після сповіді та соборування хлопець молився до святого Йосафата, і зір повернувся. Причому стовідсотковий».

  Святий Шарбель – рятівник в особливих випробуваннях, також зцілює хвороби кісток. У храмі святої Анни чимало людей вимолили у нього одужання від ревматоїдного артриту.

  Одного разу жінка з Вінниччини привезла з храму святої Анни єлей святого Шарбеля. Її сестра уже довгий час перебувала в комі. Жінка помастила хворій чоло, прочитала молитву до Шарбеля і поклала біля сестри образок із зображенням святого. Наступного дня, коли жінка зайшла до палати, сестра вже прокинулася та усміхалася. Вона розповіла, що вночі їй приснився дивний сон: літній монах з капюшоном на голові взяв її за руку і сказав: «Вставай!». Коли вона прокинулася, то поруч побачила іконку із зображенням того самого монаха.

  «Зцілень від раку найбільше отримали біля мощів святої Анни-Марії Таїджі, – розповідає парох церкви. – Жінка з Борислава вже приготувала 10 тис. грн. на операцію з видалення пухлини грудей. Наостанок вирішила помолитися до Анни-Марії Таїджі. Приклала іконку до мощів, потім до грудей, спала з нею. Коли прийшла на операцію, виявилося, що пухлини вже немає. Всі гроші, відкладені на операцію, віддала на будівництво апостольського мощівника. А якось приїхала лікарка зі Львова зі своїм батьком, у нього був рак четвертої стадії. Ми молилися над ним, чоловік сповідався, соборувався і просив допомоги в святої Анни-Марії Таїджі. Через три місяці вони повернулися з подячною службою. Тато здоровий!»

  Великого жаху наводять мощі екзорцистів, наприклад, Джем­ми Гал­га­ні, які вва­жа­ють­ся ін­ди­ка­то­ром на біс­ну­ва­тість. Нещодавно до церкви святої Анни приїхали батьки з дівчинкою. Щойно дитина наблизилася до мощів Джемми Галгані, як почала нелюдським голосом кричати: «Мене пече!». Четверо кремезних чоловіків не могли втримати дівчинку – вона кидала ними, як м’ячиками.

  У храмі святої Анни є ще безліч чудотворних реліквій та незвичайних історій зцілення. Звісно ж, одужують далеко не всі. Лише дотик до мощів так і залишається лише дотиком. Для дива потрібні віра і покаяння.

   

  Наталя МОСТОВА

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!