Під час дійства учасники акції підписали звернення громадян України до ООН з трьома основними вимогами.
В Івано-Франківську сьогодні, 10 березня, відбулись мирна акція та автопробіг на підтримку полонених військовослужбовців.
Організаторами є родини військовополонених, передає “Галицький кореспондент“.
“Найменше, що можемо зробити”
Один з учасників акції – Станіслав Зорій. Він став на захист держави з початку повномасштабного вторгення. А майже через рік отримав поранення та втратив кінцівку.
“Що ще робити у вихідний, як не присвятити трішки вільного часу для підтримки людей, які переживають зараз нелюдські каторги? Це найменше, що ми можемо зробити… Полону я боявся набагато більше, ніж отримати поранення чи втратити кінцівку. Важко уявити, але спілкуюсь з друзями, які наслухані що таке полон – і це дуже важко насправді”, – ділиться Станіслав.
Час спливає
Співорганізаторка Євгенія Сириця влаштувала перформанс. Його тематика – час. На кожному виставленому нею аркуші представлені різні події, пов’язані з полоном.
“Звертаю увагу на те, що у них уже немає часу чекати, коли цей “почесний” полон закінчиться. Остання світлина показує, що часу стає все менше”, – ділиться Євгенія.
Звернення до ООН
Під час акції присутні підписували звернення громадян України до Організації Обʼєднаних Націй “стосовно кричущого порушення Російською Федерацією прав людини українських полонених”.
Сьогодні звернення підписали 120 осіб. Підписи збиратимуть упродовж тижня по всій Україні. Їх відправлять у Київ, а потім – ООН.
У тексті звернення йдеться, що ООН опирається на основоположні цінності міжнародного гуманітарного права, зокрема цінності людського життя та гідності, свободи, рівності, верховенства права. І саме ці цінності міжнародного гуманітарного права щодня знищуються Російською Федерацією.
“З 2014 року триває збройна агресія Російської Федерації проти України. Минув понад рік з моменту масового вбивства щонайменше 53 українських військовополонених захисників Маріуполя, що сталося в ніч на 29 липня 2022 року в Оленівці. 22 червня 2023 року Російська Федерація розпочала так званий судовий процес над військовополоненими захисниками Маріуполя, який має всі ознаки показового незаконного судилища всупереч міжнародному гуманітарному праву. Російська Федерація свідомо прагне уникати політичних мотивів обміну всіх українських військовополонених та всіх незаконно утримуваних осіб, що збільшує загрозу їхньому життю та здоровʼю і підтверджує важливість посилення політико-дипломатичних зусиль для їхнього звільнення…”, – йдеться у звернені.
З огляду на вищенаведене, громадяни закликають:
- реалізувати свій мандат згідно з Конвенцією проти катувань на відвідування українських полонених у РФ;
- стати посередником між РФ і Україною у справі обміну полоненими, які перебувають у полоні значний час;
- ініціювати процес звільнення генерального директора штаб-квартири ООН у Женеві Татьяни Валовой. Оскільки вона як головний адміністратор одного з офісів ООН не виконує функції з забезпечення ефективної роботи інституцій, які дислокуються у штаб-квартирі в Женеві, і, напевно, є упередженою, оскільки представляє країну-агресора.
Мирна акція відбулась біля місцевого торгового центру, а далі – стартував автопробіг вулицями міста.
Читайте також: “Медики мало не вмлівали”: історія бійця з Дніпропетровщини, який лікується у Франківську