Скоро 10 років: чому обвинувачена у шахрайстві прикарпатка Гродюк не сяде, і як цьому сприяє прокуратура

  • «Афера на мільйон» – під такою назвою ще в 2014 році «Галицький кореспондент» опублікував статтю про резонансні шахрайства з нерухомістю, у яких обвинувачується Гродюк (Русинюк – нині) Валентина.

    Зараз маємо 2023 рік, Гродюк перебуває на свободі, а її справа за ці роки обросла новими епізодами, новими потерпілими (більше десятка), суди послідовно визначали для неї нові застави (тричі), справа об’єднувалася і роз’єднувалася, змінювалися суди (тричі), машина кримінальної юстиції диміла, гуділа і скрипіла, але ухвалити Гродюк вирок не вдавалося. Потерпілі прямо заявляли і писали про імовірних покровителів Гродюк у правоохоронних органах.  

    Як розповідає адвокатка Зоряна Івасишин, обвинувальний акт щодо Гродюк надійшов до Івано-Франківського міського суду в 2014 році.  Справа 344/2622/14-к слухалась до 2020 року, в частині трьох співучасників, справа була виділена і ухвалено щодо них вирок. Проте Гродюк вирок не був ухвалений, і після скасування судом касаційної інстанції вироку щодо трьох співучасників Гродюк, справа знову повернулась в Івано-Франківський суд для об’єднання.

    Оскільки колегія в Івано-Франківському суді вже не утворилась, справу в 2020 році передали до Тисменицького суду. Тисменицький суд з різних причин не зміг розпочати розгляд до 2022 року, доки одна із суддів колегії пішла у відпустку зв`язку з вагітністю. Іншу колегію у Тисменицькому суді не вдалося утворити і справу передали до Калуського суду. З червня 2022 року справа перебуває у Калуському суді на стадії підготовчого засідання.

    Раніше «Галицький кореспондент» писав про «необхідність ретельно перевірити роль самої прокуратури Івано-Франківської області у цих справах, ефективність та своєчасність прийняття рішень процесуальними керівниками, але це вже в компетенції ГПУ та НАБУ», і навіть, звертався з проханням до прокурора Івано-Франківської області взяти питання на особистий контроль.

    Наразі виглядає, що Валентина Гродюк уникне відповідальності. Строк давності притягнення особи до відповідальності спливає, а судовий розгляд ще навіть не почався (справа в суді з 2014 року). Адже зараз навіть підготовче засідання не розпочалось.

  • Востаннє (кінець січня 2023 року) знову не з’явився прокурор. Такі випадки трапляються часто.

    Та найсмішніше в цій історії те, що через таке поняття, яке називається «дотримання розумних строків» обвинувачена може подати до Європейського суду з прав людини і виграти його. Адже строки дійсно будуть недотримані, через суддів та прокурорів, які за 10 років так і не змогли поставити крапку.

    Якщо це станеться, то саме держава Україна (тобто усі громадяни, які сплачують податки), заплатить їй компенсацію. На жаль, ця компенсація не відбувається за кошт суддів та прокурорів.

    P.S. Згідно ст. 62 КУ  Особа вважається невинуватою у вчиненні злочину доки її вину не буде встановлено обвинувальним вироком суду.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!