«Слава героям» – це провокація

 • Так про сценічну комедію Стаса Жиркова, яка поставлена за однойменною п’єсою Павла Ар’є говорить актор Олексій Гнатковський.

  Сьогодні, 11 лютого, в Івано-Франківському академічному обласному українському музично-драматичному театрі імені Івана Франка відбулася прес-конференції. На ній режисери Стас Жирков та Ростислав Держипільський анонсували прем’єру «Слава героям», яка відбудеться в Івано-Франківську 20 та 21 лютого. Наразі майже всі квитки куплені, тому додатково будуть ставити ще одну виставу – 21 лютого о 13 год. Усі, хто не придбав квитки – поспішайте.

  Продюсер вистави – відома українcька акторка Ірма Вітовська. Виставу гратимуть на базі нашого театру та київського «Золоті ворота», де нещодавно прем’єра вже відбулася. Унікальність проекту – в тому, що в кожному з театрів виконують актори місцевої трупи, окрім двох головних героїв. Ці два героя грають «в гостях». Франківський Олексій Гнатковський – гратиме в столиці, а киянин Дмитро Рибалевський – в Івано-Франківську.

  IMG_0554

  Як каже Стас Жирков, вистава починається від клоунади і закінчується трагедією. «Якщо на початку ти дивишся і думаєш, що це клоунада. Ну, прикольно вони роблять тих дідів, але це клоунада, і навіть за гримом це схоже на клоунаду. Але потім все це зникає і ти вже уособлюєш героя з душею та енергією».

 • А Держипільський додає, що конкретні паралелі йдуть з тим, що сьогодні відбувається в Україні. Попри те, що у виставі ніхто цього не говорить, зрозуміло що вистава перегукується з тим, що ми зараз маємо. І саме тому вистава сьогодні дуже актуальна та потрібним продуктом для сучасного театру і суспільства загалом.

  Олексій Гнатковський додає, що театр не дає відповіді на запитання, які цікавлять, а тільки провокує до роздумів. Відтак він називає виставу “Слава героям” провокацією.

   

  Нагадаємо, що в Івано-Франківську презентували ліричну комедію.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!